Karlovy Vary - ”Pomozte. Jsem postřelený a ztracený v lese.” Zoufalé volání o pomoc obdrželi karlovarští policisté v sobotu večer na tísňovou linku. Po muži, který se měl ztratit v lesích v okolí Velichova a Kyselky na Karlovarsku se ihned rozjela obrovská pátrací akce. Ta ale zatím do nedělního večera úspěšná nebyla.

„Do pátrání, které bylo ukončeno kolem 15.30 hod., bylo už nasazeno na 150 lidí,” řekl karlovarský policejní mluvčí Pavel Valenta. Muže se ale najít nepodařilo.

Mnohahodinová pátrací akce byla ukončena i s ohledem na to, že v oblasti, kde by se hledaný mohl nacházet, se zhoršuje počasí. Podle Valenty ale budou policisté zjištěné informace vyhodnocovat a rozhodnou, jak dál pokračovat. Vše bude záležet na rozhodnutí velitele akce.

„Muž zavolal na linku 112. Od té doby se s ním ale policii nepodařilo spojit. Po muži pátrají policisté, vojenská policie, strážníci i hasiči, lesníci i dobrovolníci. Po muži pátral i vrtulník,” uvedl Valenta. Jestli je muž opravdu postřelený, podle Valenty není možné ověřit. Policie stále jeho totožnost nezná.

Oblast, kde se muž ztratil, je na kraji vojenského újezdu Hradiště. Podle Valenty je tam velmi špatný signál mobilních sítí, takže se nedaří telefon hledaného muže zaměřit. Proto pátrači postupovali v rojnici a oblast prohledávali.

Policie žádá občany, kteří by mohli pomoci s identifikací muže nebo s informacemi o jeho pohybu, aby se obrátili na linku 158.

(čtk, kac, jah)