K vážné dopravní nehodě došlo v sobotu večer na karlovarské Jáchymovské ulici. Pro zraněnou řidičku, která zřejmě nedala přednost autobusu převážejícího v tu chvíli kolem sedmdesátky lidí, musel přiletět vrtulník. Ten jí transportoval do Fakultní nemocnice v Plzni na Lochotíně.

„Vážná dopravní nehoda blokovala provoz v sobotu večer v ulici Jáchymovská v Karlových Varech. Srazilo se zde osobní auto s autobusem MHD. V autobuse podle řidiče jelo zhruba sedm desítek cestujících, nikdo z nich nebyl zraněný. Pro jednu zraněnou osobu z osobního vozidla zavolal lékař záchranné služby vrtulník, hasiči připravili prostor pro jeho přistání poblíž nehody,“ informoval mluvčí Hasičského záchranného sboru Martin Kasal.

Ostrovský most po rekonstrukci a den před jeho zprovozněním.
Karlovarským řidičům se uleví. Ostrovský most se otevírá

Havarovaným autobusem byla linka spojující lázeňské město s Jáchymovem. „Oznámení o nehodě jsme dostali ve 21.35. Šlo o srážku osobního vozidla a autobusu. Podle předběžné příčiny nedala řidička osobního auta, která je ročník 1982, přednost autobusu. S vozidlem skončila na střeše. Jejího spolucestujícího záchranáři převezli se zraněními do karlovarské nemocnice,“ upřesnil mluvčí policie Jakub Kopřiva, který dodal, že Jáchymovská ulice byla kvůli nehodě uzavřena na několik hodin.

K nehodě mělo dojít v problémovém úseku v místě křížení s Hroznětínskou ulicí.