Popáleniny převážně druhého stupně na 75 až 80 procentech těla utrpěla ve čtvrtek odpoledne v Jáchymově v Havlíčkově ulici pětačtyřicetiletá žena. Popálenou, které šlo o život, transportoval vrtulník do pražské nemocnice na Vinohradech.

„Pacientku jsme hospitalizovali na jednotce intenzivní péče kliniky popáleninové medicíny. Její stav je velmi kritický. Má popáleniny třetího stupně přibližně na šedesáti procentech těla,“ upřesnil diagnózu a přiblížil stav popálené ženy Lukáš Matýsek, mluvčí vinohradské nemocnice.

Hořící ženu našli na ulici její sousedé. „Podařilo se jim ji uhasit, a zavolat pomoc,“ uvedla Andrea Pomichalová, mluvčí krajského ředitelství policie Karlovarského kraje. V bytě, kde se žena zřejmě sama zapálila, byla ještě sedmnáctiletá dívka, která dům opustila oknem v prvním patře. Utrpěla přitom zranění.

Mezi obyvateli Jáchymova se bezprostředně po události začaly šířit různé fámy. Podle jedné mělo v bytě dojít k výbuchu varny pervitinu. Tuto hypotézu ovšem vyvrátili jak policisté, tak hasiči, kteří na místě zasahovali. „První byla na místě jednotka dobrovolných hasičů z Jáchymova. Poplach ovšem vyhlásilo operační středisko i ostrovským hasičům. Jáchymovští dobrovolníci upřesnili, že v samotném bytě nic nehoří. Potvrdili rovněž jednu popálenou osobu, která byla v době jejich příjezdu už mimo budovu,“ konstatoval Martin Kasal, mluvčí Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje.

Nejpravděpodobnějším důvodem ženina počínání, ke kterému se přiklánějí i policisté, je pokus o sebevraždu. „Případ prověřujeme, dosavadní šetření ale zatím naznačuje, že se žena zapálila sama,“ potvrdila Andrea Pomichalová.

Motivem pokusu o sebevraždu mohly být podle místních ženiny problémy v partnerském vztahu. „Opustil ji přítel, odešel snad za jinou do Ostrova. Ona se s tím nedokázala srovnat,“ naznačila žena ze sousedství.