Devatenáctiletá dívka přišla v sobotu 12. května v dopoledních hodinách o život, který měla teprve před sebou. Její rodina ani přátelé na tuto nešťastnou událost nikdy nezapomenou.

Tragická nehoda se stala na železničním přejezdu mezi Jenišovem a Karlovými Vary. „V těchto místech došlo ke střetu lokomotivy s mladou chodkyní," řekla policejní mluvčí Martina Hrušková.

Dívka si s největší pravděpodobností zkracovala přes tento přejezd cestu. To se jí ale stalo osudným. Střet s lokomotivou bohužel nepřežila. Na místo vyjížděla i rychlá záchranná služba s lékařem. Ten dívce ale už bohužel nemohl pomoci.

„Veškeré okolnosti, jako například proč dívka v těchto místech přecházela, jsou předmětem dalšího vyšetřování," uvedla Hrušková.

Podle slov mluvčí Územní záchranné služby Karlovarského kraje Barbory Silné táhl vlak dívku asi čtyři sta metrů.

„Provoz na tomto železničním úseku byl po nehodě zastaven," uvedl mluvčí Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje Martin Kasal.

„Lidé si přes přejezd v tomto místě zkracují cestu velice často. Není to poprvé, co tu někdo přecházel. To, co se stalo, je ale šílená tragédie," pověděli obyvatelé, kteří nedaleko místa žijí.

Smrtelných nehod na železnicích stále přibývá. To potvrzují statistiky Drážní inspekce. Od začátku roku zemřelo na železnicích už sedmdesát lidí. Drážní inspekce na všechny občany, kteří se pohybují v blízkosti železničních tratí, apeluje, aby dbali zvýšené opatrnosti a snížili tak riziko střetu s vlakem na minimum.