„Lázeňský pohár v karate je soutěž, která v regionu zatím chybí. Je zaměřená na sportovní karate, které bylo zařazeno mezi olympijské sporty. Soutěží se ve dvou disciplínách, v KATA a KUMITE. Kata je předepsaná sestava technik. Jde o imaginární boj proti více soupeřům a hlavním cílem této disciplíny je připravit závodníka na boj se soupeřem. Disciplína kumite je souboj mezi dvěma závodníky. Cílem této soutěže je rozšířit karate do povědomí a ukázat krásu tohoto sportu. První ročník je velmi náročný na organizaci, ale do budoucna bych byl velmi rád, kdyby se lázeňský pohár stal prestižní soutěží na mezinárodní úrovni," vysvětluje na úvod ředitel Jan Ruth.

V městě minerálních pramenů tak budou bojovat v rámci 1. Lázeňského poháru v karate nejen o medaile, ale také vítězný pohár, který obdrží nejúspěšnější oddíl, a jako bonus si odnese netradičně nejpočetnější výprava desetitisícový šek.

„V dnešní době se pořádá mnoho soutěží, a tak je velmi těžké přilákat závodníky a kluby, proto jsem zvolil cestu odměny 10 000,- Kč, pro oddíl, který přiveze nejpočetnější výpravu, obrovský pohár pro nejúspěšnější oddíl, raut pro trenéry a rozhodčí. Pro děti pak bude připraven skákací hrad a spousta dalších hodnotných cen. Na příští ročník již připravujeme kategorii bez rozdílu hmotnosti i u žáků, kde se bude soutěžit o mobilní telefony a tablety. Tímto přístupem budujeme soutěž, která bude patřit k těm nejlepším," přeje si Ruth.

Vše odstartuje prezentací kata, a to od 8.00 do 8.30 hodin. Slavnostní zahájení je naplánováno na 9.00 hodin, kdy bude na programu kata, a do 10.30 bude k dispozici prezentace kumite. Pro karatisty budou přichystány čtyři tatami, kde se Lázeňský pohár odehraje.

„Pozvání do Karlových Varů přijaly nejlepší oddíly z republiky, jako jsou České Budějovice, Liberec, Pardubice nebo Praha, dále naše pozvánky doputovaly na Slovensko, do Polska nebo do Německa. Předpokládaná účast na 1. Lázeňském poháru v karate je 250 závodníků, takže se můžete připravit na 500 individuálních startů," podotkl ke startovní listině ředitel a hned přidal: „Začátek akce a slavnostní zahájení je naplánováno na 9.00 hodin a zahájení se ujme poslankyně Bc. Markéta Wernerová. Tímto bych rád pozval širokou veřejnost na kvalitní podívanou," uzavřel Ruth.