Mašérský tábor byl tradičně rozbalen v areálu Technických služeb Abertamy, kde byl start i cíl závodu. Pro mašéry a jejich psí spřežení byla přichystána pětikilometrová trať. „Mašéři si trasu pochvalovali, jelikož byla velmi rychlá a měkká, což je pro spřežení hodně příjemné,“ vysvětloval ředitel závodu Milan Šindelář.

Celkem se bojovalo o vítězné vavříny ve čtrnácti kategoriích a právě tři nejlepší z každé kategorie se mohli těšit na odměnu, k tomu pak medaili a chybět nesměl ani diplom.

Pro mašéry to tak byl poslední kárový závod. Teď už pořadatelé očekávají první sníh. A není divu. První víkend v prosinci totiž bude opět v Abertamech na programu další závod, a to v MIDu na tratích od 25 do 35 kilometrů a sprintu na trasách od 7 do 10 kilometrů.

„Samozřejmě se na závod těšíme, ale záležet bude na sněhových podmínkách,“ dobře ví Šindelář. Abertamy budou hostit první víkend v lednu, tedy v novém roce další velkou akci, a to Mistrovství České republiky, a opět to bude v MIDu a sprintu. „V lednu přivítáme v Abertamech špičku českého psího spřežení, což je pro nás velkou odměnou,“ pochvaloval ředitel.

Všechny akce psího spřežení podporuje i obec Abertamy. „Velké díky patří obci Abertamy v čele se starostou Zdeňkem Lakatošem, a to za velkou vstřícnost při pořádání závodu, moc si toto vážíme,“ vzkazoval na dálku do hor Šindelář.

„Opomenout bychom nechtěli ani pana Petra Zachardu z Horského statku v Abertamech. Jelikož je říjen a my nemohli do lesů, tak nám vyšel vstříc a propůjčil nám na závod své louky, za což mu patří ohromný dík,“ uzavřel ředitel.