Tam po dva víkendové dny, tedy v sobotu 12. října a neděli 13. října, pořádá Krušnohorský sportovní klub psích spřežení ve spolupráci s městem Abertamy mistrovství České republiky na kárách. „Závod je zároveň i nominačním závodem na mistrovství světa IFSS ve švédském Nybru,“ poukázal na úvod za pořadatele, Krušnohorský sportovní klub psích spřežení, Petr Gurega.

Mistrovství se tradičně ponese pod názvem Abertamský sprint – Memoriál Jaroslava Svobody, a start bude v areálu Technických služeb Abertamy a naopak cíl pak na Větrově louce. „Máme přichystanou trať, která měří celkem šest kilometrů, a mašéři ji budou zdolávat jednokolově jak v sobotu, tak i neděli,“ prozradil Gurega.

Víkendové starty stanovili pořadatelé shodně na 9 hodin. „Počítáme s tím, že panuje babí léto, proto jsme si kvůli horku vyhradili právo posunout starty,“ narážel na nevyzpytatelné počasí Gurega. Abertamský závod se těší velkému zájmu. „Již máme předběžně přihlášenu bezmála stovku mašérů,“ pochvaloval si Gurega a závěrem připojil: „Chtěli bychom poděkovat Petru Zachardovi, který nám propůjčil své louky, na kterých závod bude probíhat. Dále pak za vstřícnost městu Abertamy v čele se starostkou Janou Rojovskou.“

UPOZORNĚNÍ

Pořadatelé upozorňují příchozí na přísný zákaz pohybu v uvazovišti a také v blízkosti trasy s jejich psy, a to z důvodu psincového kašle.