„Závody se těšily velkému zájmu mašérů, kterých se sešlo na startovním roštu rovných sto,“ pochvaloval si za pořadatele, Krušnohorský sportovní klub psích spřežení, Petr Gurega. A nebylo také divu. V sázce totiž byla nominace na blížící se mistrovství Evropy, které bude na programu právě v Abertamech od 8. do 11. listopadu.

„Pro české mašéry šlo o nominační závod na listopadové mistrovství Evropy, když museli splnit nominační koeficient. Celkem jich pak nominaci splnilo pětačtyřicet,“ upozorňoval Gurega. Nominační závod tradičně nesl název Abertamský sprint – Memoriál Jaroslava Svobody a start i cíl byly tradičně v areálu Technických služeb Abertamy.

„Mašéři zdolávali trať, která měřila šest kilometrů. Jeli ji dvoukolově a časy jednotlivých kol se pak sčítaly,“ vysvětloval Gurega. Závody se navíc těšily velkému zájmu diváků. „Vyšlo nám počasí, i když pro pejsky to moc dobré nebylo. Přesto si však mašéři naši trasu pochvalovali, že je rychlá, měkká, vede po loukách, což vyhovuje spřežením, takže můžeme hodnotit závody jako velmi podařené,“ spokojeně bilancoval Gurega.

Nejen jeho však čeká v Abertamech akce roku, kterou bezesporu mistrovství Evropy na kárách bude. „Víme, že nás čeká pořádná šichta, ale už se na mistrovství Evropy těšíme, jelikož dorazí několik kvalitních mašérů ze zahraničí,“ narážel Gurega na závodníky z Maďarska, Ruska, Itálie a dalších evropských zemí, kteří vezmou útokem Abertamy.

Ale vraťme se zpět k abertamskému sprintu, který za sebou udělal další povedenou tečku. „Závody byly super, takže bychom chtěli poděkovat Petru Zachardovi, který nám propůjčil své louky, na kterých závod probíhal. Dále pak za vstřícnost obci Abertamy,“ uzavřel Gurega.