Přeskočit laťku, kterou letos nastavili pořadatelé z karlovarského sdružení cyklistů ´AMbike no limits´, se hned tak někomu asi nepodaří. Abych předešel podezření, že chválím svoje kamarády, zabrousil jsem na stránku seriálu Kolo pro život, kde diskutují účastníci závodů. A nestačil jsem se divit: „Já jen lituji, že jsem dával před Varama známky 1 a 2 v anketě o závodech… opravdu super závod,“ rozplývá se tam Václav Šuser, 42. na 90 km, a na jeho chválu hned navazuje Michal Eisenkolb, který závod kvůli poruše svého stroje nedokončil: „Skvělá organizace se skloubila s pro mě ještě příjemnější lidskou ochotou pomoci.

Chtěl bych poděkovat dvěma klukům s modrými cedulkami DOPROVOD na kolech, kteří mi naprosto samozřejmě pomohli s nýtováním řetězu a opravou přehazovačky…“ Nadšením se málem zalyká i Jaroslav Jiskra, 29. na 90 km, který je jinak v českém světě MTB známý především svými jedovatými kritikami. Pod titulkem „Pořadatelský koncert ve Varech“ píše: „Opět vynikající! Píšu Vám vyznamenání, pane Prokope. To byl koncert a také pohlazení pro moji věčně nespokojenou duši. Začalo to naprosto bezchybným značením příjezdu do kempu, pokračovalo bezproblémovým parkováním, přes již tradičně vynikající značení trati a luxusně zásobené a profesionálně obsluhované občerstvovačky, až po ochotné a dobře viditelné lidi na křižovatkách.

Ještě by to chtělo vyběhat povolení pro odstřel idiotů za volantem, kteří nereagují ani na pokyn městské policie k zastavení… Děkuji pořadatelským virtuozům do Karlových Varů za to, že i Jiskra může a chce pochválit. Když je ovšem za co, a to ve Varech letos bylo…“ Spokojeni byli ovšem nejenom ´profíci´ z horních pater výsledkových listin, ale i ti, kteří na tratích v lázeňských lesích bojovali především sami se sebou, jako třeba Světlana Zahulová, která byla ráda za 307. místo na 56 km: „Vary nezklamaly a opět připomněly, proč se vloni pyšnily titulem nejlepší závod sezony. Všem veliké díky, ředitelem počínaje a spoustou lidí na křižovatkách, kteří nejenom že navigovali, ale mohutně fandili i nám v zadních pozicích, konče.

Též díky všem, kteří se během celého klání starali a nebyli vidět. Atmosféra mezi závodníky na trati skvělá. Prostě se povedlo.“