Krajská kola letos budou v televizi

„Jedná se o dvacetiminutové záznamy, ve kterých bude vždy shrnuto to nejpodstatnější z celého galavečera. Snažili jsme se dostat do televize vyhlášení ze všech krajů, a tak jsme kromě krajských kol nabídli ČT4 ještě čtyři kola okresní. Diváci tak uvidí i vyhlášení ve Znojmě, Kolíně, Přerově a Opavě,“ nastínil plán vysílání ředitel produkční agentury ČOK CZ Roman Šimon.

Struktura slavnostních vyhlášení zůstane prakticky stejná jako v minulých letech, což je dáno i skladbou oceněných sportovců. Opět se tedy v kategoriích mládeže dostane na přehlídku talentovaných mladých sportovců, věřme, že budoucích olympijských hvězd, jako tomu je v případě Barbory Špotákové, která se ve svém rodišti v Jablonci ankety účastní už od raného závodnického věku.

Svůj prostor budou mít vedle největších osobností současného sportu i ti, kteří svoji slávu prožívali poněkud dříve, oceňovat se budou i sportovci v kategorii masters (veteráni) a handicapovaní a na většině míst uvedeme další členy do sportovní Síně slávy.

Určité změny doznal oproti minulým rokům program. Stejná zůstává pozice moderátora, kde se opět představí fotbalovými přenosy na televizi Prima prověřený Radek Šilhan a zkušený komentátor Eurosportu Ondřej Krátoška. Diváci uvidí zpěvačku Moniku Agrebi, Davida Deyla, Martinu Pártlovou, artistická vystoupení manželů Kaiserových a v krajských kolech Bohuše Matuše, Olgu Lounovou a znovuzrozenou skupinu Lunetic.

Díky Deníku budete stále ve hře i vy, čtenáři. Prostřednictvím ankety se budete moci přímo zúčastnit volby Sportovní hvězdy, ale budou vám rovněž průběžně předkládány nominace společně s výsledky sportovců. Nezapomeňte, že vstup na slavnostní vyhlášení je všude volný a vstupenky budou k mání v redakci Deníku. Veškeré informace a termínovou listinu najdete na www.nejuspesnejsisportovecroku.cz.

Banka se sportovním duchem

Česká spořitelna obhájila a i v letošním roce získala titul Banka roku. Prestižní ocenění, které udělují samotní bankéři významných institucí, je pomyslnou zlatou medailí v soutěžním klání bank.

Ano, opravdu rádi soutěžíme a v duch fair play se na bankovním poli nebojíme utkat s kýmkoliv. Je tedy více než symbolické, že jsme přivítali nabídku spolupráce na rozsáhlé sportovně-společenské akci Nejúspěšnější sportovec roku 2010, která se realizuje v 43 okresech a 7 krajích České republiky v lednu až březnu 2010. Jsme rádi, že jako hlavní partner této záslužné akce budeme u toho, když v jednotlivých okresech a krajích vyhlásí a ocení ty nejlepší sportovce a nejkvalitnější sportovní výsledky.

A to tím spíš, že v celém výčtu vždy půjde o komplexní ocenění talentů, dospělých, jednotlivců i kolektivů, handicapovaných sportovců, kategorie masters, poděkování trenérům, cvičitelům, ale také připomenutí činů fair play či uvedení těch nejlepších z nejlepších do pomyslné síně slávy.
Naše účast v soutěží Nej〜úspěšnější sportovec roku 2010 však není zdaleka jedinou sportovní záležitostí, kterou banka podporuje. Sponzorské portfolio České spořitelny je široké. Jako dlouhodobý generální partner Českého atletického svazu podporujeme atletiku od její reprezentační úrovně, přes ligové soutěže, školní a středoškolská klání až po atletiku dětskou.

Nový projekt Atletika pro děti si klade za cíl přiblížit a pěstovat pohyb a zdravý životní styl u našich nejmenších hlavně zábavnou formou, bez tlaku na výkonnost a soutěžní výsledky. Letošní mistrovství světa v Barceloně pak ukázalo, že potenciál atletů národního týmu je velký. V celkovém součtu získali atleti za svá umístění nejvyšší počet bodů za poslední roky.

Jako oficiální partner reprezentace se Česká spořitelna významně podílí také na rozvoji nejpopulárnějšího českého sportu - fotbalu. Podobně jako u atletiky ani zde nechybí podpora napříč věkovými kategoriemi a Česká spořitelna je partnerem všech juniorských reprezentačních výběrů.

Pro širokou veřejnost je pak určen projekt Pomáháme vám růst, jehož základem jsou zábavné soutěžní fotbalové dny pro děti a jejich rodiče.

Česká spořitelna dále dlouhodobě zastřešuje největší seriál závodů horských kol pod názvem Kolo pro život, který zahrnuje rovněž závody pro děti a pod hlavičkou České spořitelny byly na všechny závody zařazeny také dovednostní soutěže pro rodinné týmy.

Česká spořitelna je rovněž partnerem juniorského tenisu nebo partnerem největší série golfových turnajů pro děti a mládež US KIDS GOLF. Podpora sportu a pohybu jako volnočasové aktivity pro děti, teenagery a juniory se tak promítá prakticky do všech (nejen) sportovních projektů České spořitelny.

Ceny pro sportovce

Speciální ceny z křišťálu pro stupně vítězů v jednotlivých kategoriích navrhla a vyrobila společnost Preciosa.

Vážení sportovní přátelé

Stejně jako v posledních letech, tak i letos vyhlašuje Sportovní unie Karlovarska anketu o nejlepšího sportovce roku 2010. Na pořádání akce se podílí produkční agentura ČOK CZ, Karlovarský deník a další partneři.
Anketa se týká těchto kategorií: žáci a žačky, junioři a juniorky, dospělí, osobnost sportu, trenér a nejlepší kolektiv.
Nominační listiny začnou vycházet na stránkách Karlovarského deníku od poloviny ledna 2010 a do ankety se mohou zapojit také čtenáři Karlovarského deníku, kteří si zvolí jednoho vítěze v anketě SPORTOVNÍ HVĚZDA ČTENÁŘŮ. Právě pro čtenáře je připravený kupon, který bude vycházet na stránkách Karlovarského deníku, a ten pak vyplněný svými nominacemi mohou posílat do redakce Karlovarského deníku.
Cílem projektu je podpora sportu v regionu, ocenění práce samotných sportovců, ale také trenérů, funkcionářů a také těch, kteří sport v regionu podporují.

Termíny finálových akcí na západě Čech

21. 1. Kralovice – PS
9. 2. Klatovy
10. 2. Dobřany – PJ
25. 2. Karlovy Vary
3. 3. Tachov
4. 3. Františkovy Lázně – CH
7. 3. Sokolov
23. 3. Plzeň–město – kraj
24. 3. Mariánské Lázně – kraj