Dvacítka nejlepších sportovců byla připravena předvést to nejlepší, co během této nelehké sezony natrénovala. „Zejména pro nás trenéry to byl velký oříšek. Nebylo snadné připravit atlety na nejdůležitější závody, když ještě měsíc předem nevíte, zda se bude závodit a jak,“ vysvětluje trenér SC Start Karlovy Vary Štěpán Kříž.

Barvy jeho klubu hájili tři svěřenci. Kevin Škarda nastoupil ve sprintu na 100 metrů. Lukáš Buršík vyrazil zdolat 400 metrů a jediná dívka, Štěpánka Dušková, která byla hvězdou běhu na 200 metrů, a navíc prověřila své dovednosti i ve skoku do dálky.

Atleti SC Start dosáhli na republice na skvělé výkony.Atleti SC Start dosáhli na republice na skvělé výkony.Zdroj: SC Start Karlovy Vary

„Kevin skončil na 17. místě, což považuji za velký úspěch, určitě bude mít velkou šanci příští rok, tam všem ještě ukáže. Lukáš si na 400metrové trati vylepšil svůj osobní rekord o celou vteřinu na konečných 51,45. Celkově pak skončil na 12. místě, což je velmi slušná premiéra na takto velkých závodech,“ chválil běžce Štěpán.

„Štěpánce se skok do dálky sice kvůli smolnému přešlapu příliš nepovedl, svou bojovnou povahu ale ukázala v běhu na 200 metrů. Tady předvedla, jaký profesionál navzdory svému věku je. Právem tak vybojovala první místo ve finále B výkonem 25,42. Byla to velká paráda a konečně zasloužený úspěch,“ zhodnotil výkony Duškové Kříž.

Jeho svěřenci si teď dají pár dnů odpočinek. Chystat se ale začnou již brzy na další atletické závody. „Úkol je jasný. Zlepšovat se, zlepšovat se, zlepšovat se a mít stále stejnou chuť trénovat a závodit. Jsem na své atlety velmi pyšný,“ dodal závěrem Kříž. 

Petr Vukliševič