Výjimkou nejsou ani ti z Karlovarského kraje. Uplynulý týden mohli v rámci tří závodů opět okusit své atletické dovednosti a poměřit tak se svými soupeři své síly.

Termíny závodů v kraji:
Čtvrtek 27. května: Ostrovské techniky, 16.00, atletický stadion Ostrov).
Neděle 30. května: Kontrolní závody SC Start Karlovy Vary (10.30, stadion Tuhnice).
Středa 2. června: Atleti spolu, velká celostátní akce. Této akce se zúčastní po celé republice přes 200 oddílů.
Čtvrtek 3. června: Mistrovství kraje v pětiboji mladšího žactva a zároveň soutěž družstev (16.00, Mariánské Lázně).
Čtvrtek 10. června: 2. kolo OMD mladšího žactva a 1. kolo OMD staršího žactva (16.00, stadion Tuhnice).

Dvě atletické akce přichystal pro atlety karlovarský Triatlet. Jako první byly na programu na atletickém stadionu v Tuhnicích kontrolní závody mladšího žactva, kdy do lázeňského města zamířilo devětašedesát atletických nadějí z šesti atletických klubů.

„Rozhodli jsme se, že hned jak to půjde, uděláme něco pro ty naše děti atletický,“ narážela předsedkyně karlovarského Triatletu Lucie Markusková na uvolnění opatření, které navrátilo atlety zpět na jejich stadiony. „Už moc jsme to potřebovali, vidět se, soutěžit,“ vysvětluje šéfová Triatletu.

Kontrolní závody mladšího žactva tak zahájily v Karlovarském kraji atletickou sezonu. V sobotním dopoledni pak karlovarský Triatlet připravil opět na stadionu v Tuhnicích tradiční vrhačské závody, na které se opět sjeli atleti z Karlovarského kraje. Na těch se pak představilo čtyřiadvacet atletů z pěti klubů.

„O víkendu jsme uspořádali mikrozávody pro pár atletických nadšenců na vrhy a hody. Jediné, co nás trápilo, bylo proměnlivé počasí a hlavně silný nárazový vítr, který potrápil hlavně oštěpaře,“ohlédla se za druhým závodem v režii Triatletu Markusková.

Nabitý atletický týden pak zakončil SKP Union Cheb, který v nedělním dopoledni na své zlaté dráze uspořádal běžecké kontrolní závody pro mládež, kterých se zúčastnilo devadesát atletů z devíti oddílů.