Téměř sto hráčů a hráček se sešlo na startu turnaje zařazeného do seriálu Grand prix ČR v kategorii B dospělých, který o víkendu pořádal Badmintonový klub Baník Most. Mezi 60 muži a 36 ženami ze 23 oddílů z celé republiky se představilo i kvarteto hráčů Jiskry Witte Nejdek Marcela Nesvedová, Mirka Růžičková, Jan Klimaj a Adam Nesveda.

V úvodním mixu se vůbec nedařilo Klimajovi s Nesvedovou, když hned v 1. kole až příliš snadno ve dvou setech podlehli Valentovi s Kodlovou ze Super Stars Most. O krok dál došli Nesveda s Denisou Antošovou z karlovarského Slovanu, kteří skončili ve 2. kole na raketách Myšáka s Brečkayovou z Astry Praha. Nejdál se dostali Růžičková s Filzem z pražského Proseku, kteří se probojovali do 3. kola, kde jim stopku vystavili Slatinský s Nejedlovou ze Slavie TU Liberec.

V pánských singlech narazil Nesveda, který byl navíc po nemoci, na Popilku z USK Plzeň a ve dvou setech uhrál jen 11 míčků a turnaj opustil. Mnohem lépe se dařilo Klimajovi, který v 1. kole porazil Holého ze Sokola Doubravka dvakrát 21:16, ve 2. kole Slabého z USK Plzeň 21:15 a 21:16 a až před branami finálové osmičky těsně podlehl třetímu nasazenému Královi z Židlochovic 16:21, 21:14 a 19:21.

Ženskou dvouhru hrála jen Nesvedová, která v 1. kole porazila Brečkayovou ve třech setech 18:21, 21:18 a 21:11, ale ve 2. kole nestačila na nasazenou jedničku a později stříbrnou Lajdovou z Astry Praha a skončilo to dvakrát 6:21. Nejdále došly Nesvedová s Růžičkovou v dámském deblu, vypadly až ve čtvrtfinále, kde podlehly pozdějším vítězkám turnaje Křížkové s Erbenovou ve třech setech 21:19, 13:21 a 6:21.

„Vyhraný první set těší, vždyť Křížková je ve čtyřhře mistryně republiky a obě hrají extraligu – Křížková za Sokol Dobruška a Erbenová za BaC Kladno," ocenil výkon děvčat trenér a manažer Jiskry Witte Nejdek Stanislav Newiak.

Podstatně méně radosti mu v deblu udělali Nesveda s Klimajem, kteří hned v 1. kole zbytečně podlehli mosteckým Královi se Svobodou 17:21, 21:18, 19:21.