Skoro čtvrtina startujících, přesně napočítaných jedenadvacet chlapců a děvčat, na turnaji hájila barvy Jiskry Witte Nejdek a čtrnáct z nich si domů odvezlo některou z medailí.

V nejmladší věkové kategorii U9 se o velké překvapení postaral Míra Cimbálník, jehož premiéra už nemohla dopadnout lépe, když skončil první. Medaili vybojoval i Tomáš Bršťák, když svůj druhý start na tomto turnaji proměnil na bronz, a pod bednou na bramborové pozici skončil Míša Bršťák. Svoji turnajovou premiéru si na M.E.K. Cupu odbyli také celkově šestý Šimon Veselík a pětiletý benjamínek Hyneček Veselík, který obsadil 7. místo. Mezi děvčaty kategorie U9 si svůj turnajový křest dokonale užila Adélka Dvořáčková, která si na bednu došla pro bronz.

V kategorii U11A vybojovali Nejdečáci obě zlaté, když mezi děvčaty jasně kralovala Natálka Štěříková a mezi kluky po přesvědčivém výkonu zvítězil Pavel Bršťák, k jehož zlatu přidal bronz Matěj Šilhan. Naprázdno vyšel David Šimek, přestože předvedl solidní výkon, tak byl čtvrtý.

V kategorii U11B reprezentovala nejdeckou badmintonovou školu jako jediná Anička Gruberová a mezi sobě rovnými skončila druhá.

Hráči Jiskry Witte Nejdek dominovali i mezi třináctiletými, kde v kategorii U13A chlapců zvítězil loni ještě bronzový Ondra Šilhan, v kategorii U13B chlapců Matěj Cingroš. Proti loňsku si o stupínek polepšila i Vendula Pazderová, letos druhá, a svůj standard odehrály i celkově 6. Andrea Semanová a 11. Tereza Ziebová.

Nejstarší věkovou skupinou byli v Marienbergu patnáctiletí a i mezi nimi excelovali hráči z Nejdku. V kategorii U15B obhájila loňské prvenství Lucka Holoubková, mezi kluky skončil druhý Pepa Kozák, v kategorii U15A prošla turnajem bez jediného zaváhání Simona Špuláková a mezi kluky prohrál až ve finále Tomáš Novák. Zklamaná tak byla jen Terka Došková, která skončila šestá.