Úspěchem skončil víkendový start smíšené nejdecko – karlovarské dvojice na druhém celostátním turnaji badmintonistů narozených 1998 a mladších v Praze.

V turnaji zařazeném do Grand prix U13 v nejvyšší kategorii A startovali desetiletá Romana Vatashchuk ze Slovanu Karlovy Vary a o rok starší Ondra Marek z Jiskry Witte Nejdek. Ve smíšené čtyřhře si poradili s pardubickými Hurychem s Fuchsovou ve třech setech 21:19, 20:22 a 21:16 a po prohře s Lapáčkem a Zelinkovou (České Budějovice, Prosek) obsadili v konečném pořadí 9.-16. místo. „Pěkný výsledek a naděje pro příští sezonu. Ondra bude v téhle kategorii startovat i v příštím roce a Romča dokonce ještě dvě sezony,“ ocenil výkon nadějného páru manažer Jiskry Witte Nejdek Stanislav Newiak.

Stejné 9. -16. místo obsadila Romana i v dívčím deblu, kde startovala s Biolkovou z Orlové, a o patro níže, před branami šestnáctky na 17.-32. místě zůstal v singlu Ondra Marek, když podlehl v boji s Máchalem ze Slovanu Vesec po třísetovém boji 15:21, 21:18 a 16:21.

Svého až dosud nejlepšího umístění na turnaji této úrovně dosáhl Ondra Marek nakonec v deblu, kde s Petrem Chalupou z BKV Plzeň došli až do čtvrtfinále, kde podlehli jihočeskému páru Beranovi s Lapáčkem (Kremže, České Budějovice) a obsadili celkové 5.-8. místo.