Thermia K. Vary  90
BŠM Sokolov      58
„Sokolovští letos výrazně posílili o pět hráčů z Chebu, kde pro tento rok soutěž nepřihlásili, a dnes tak disponují týmem, který zdaleka není tak slabý, jako Sokolov posledních dvou sezon. Přijeli k nám s vysokou podkošovou sestavou, která se prezentovala tvrdou obranou a kvalitním postupným útokem, se kterým měli naši hráči až do poločasu značné problémy. Navíc jsme se potýkali s nízkou procentuální úspěšností trestných a tříbodových střel a náš náskok tak v první půli hry narůstal daleko pomaleji, než jsme očekávali," uznal kvality soupeře karlovarský trenér Zdeněk Pešek.

Problémy a nedostatky z prvního poločasu naštěstí hráči Thermie nechali o přestávce v šatně a ve druhé půli už měla hra úplně jiný obraz. „Na jedné straně se nám podařilo výrazně zkvalitnit obranu, zrychlit přechod do útoku a zlepšit zakončení, na druhé straně začaly hostům rychle ubývat síly. Kluci vycítili šanci, do které se všichni s vervou zakousli. Sokolovští se několikrát pokusili o zvrat, ale kdykoliv jen trochu přistoupili na naši hru, náš náskok se naopak ještě zvýšil," přiblížil Pešek.

Přestože si nakonec Sokolovští odvezli strašlivý výprask, když rozdíl ve skóre dělal 32 bodů, zanechali ve Varech sympatický dojem. „Nebyl to špatný zápas, z pohledu diváka bych ho označil po basketbalové stránce za zatím nejhezčí v této sezoně. Vyhráli jsme zaslouženě zejména díky kvalitním výkonům, odhodlání a aktivnímu zapojení všech dvanácti našich hráčů," uzavřel své ohlédnutí za duelem karlovarský kouč.

Nejlepší střelci Thermie: Pešek mladší 20 (2x 3), Turay 11, Zolotarov 11 (1x 3), O. Švarc 9, Hořejš a Báťa po 8; za Sokolov nejlépe Vávra 14, Novák 12 a Rychnavský 11. Po čtvrtinách: 18:18, 42:36, 64:50.