Thermia K. Vary  68
BC Slaný              59
Do prvního duelu nové sezony šli hráči Thermie pod vedením trenéra Šnobla s kompletním kádrem a chutí vstoupit do sezony vítězně a zopakovat pohárový triumf. Což se jim povedlo stylem start – cíl.

„Po úvodním vzájemném oťukávání jsme šli ve 3. minutě do vedení a to jsme udrželi až do závěrečného klaksonu. Byli jsme jednoznačně lepší, nejvíce to bylo vidět ve 2. čtvrtině, kterou jsme vyhráli neuvěřitelným rozdílem 19 bodů. V této části hry jsme výborně bránili a vše následně skvěle řešili dobře zahraným rychlým protiútokem," pochvaloval si po poločasu trenér Lukáš Šnobl, kterému vývoj hry dovolil protočit během prvních dvaceti minut na palubovce všechny hráče a udržet tak skvělé tempo hry.

Po poločasové přestávce přišly „samozřejmě" i slabší chvilky. „Přes varování před podceněním situace opět nastala v úvodu druhé půle už tradiční bodová odmlka a útočné trápení. Lehkost v zakončení a kolektivnost hry se vytratily, málem jsme se museli obávat o výsledek. Naštěstí byl náš náskok z prvních dvou čtvrtin dostatečný, takže jsme nakonec utkání celkem v pohodě dotáhli do vítězného konce," spadl kámen ze srdce trenéra.

Přes značnou podobnost obou zápasů se ten ligový od pohárového v jednom aspektu značně lišil. „Tentokrát se nám bohužel neprosadili naši obávaní střelci, o body se celkem rovnoměrně rozdělili ostatní. Střelba byla vůbec slabinou, proměnili jsme například jen tři trojkové pokusy proti třinácti ze Slaného, a tragická byla zejména jen třicetiprocentní úspěšnost trestných hodů, což není pro Thermii vůbec typické. Doufám, že se v dalších utkáních bude našim střeleckým oporám dařit podstatně lépe," uzavírá svoje ohlédnutí za zápasem Šnobl.

Sestava a body Thermie: Ondřej Švarc 11, Turay Simil 10, Pavel Fuksa a Zdeněk Pešek po 8, Karel Gavenčiak a Jiří Hála po 6, David Kocelský, Maksym Zolotarov a Jiří Dufek po 5, Petr Slabý 4; dále hrál Jan Ulman. Po čtvrtinách: 20:15, 45:21, 58:38.