V lázních už nebudou Katarína Šándorčínová, Michaela Ábelová a Zuzana Serbáková, první dvě míří do zahraničí, třetí se vrací kvůli studiu do Popradu. Naopak se po roce stráveném v německém Lipsku vrací Michaela Magerčiaková. „Zatím máme šest profesionálek plus ještě dorostenku Zmekovou a chtěl bych mít deset hráček.

Momentálně jsme hlavně bez rozehrávačky, podkošový prostor máme z devadesáti procent naplněný a ještě to chce střílející vysokou hráčku. Do konce června bychom to chtěli mít vyřešeno,“ říká trenér Jiří Bárta. Stávající hráčky stále trénují. „Teď je přechodné období, dopoledne chodí hráčky individuálně do posilovny a odpoledne máme doplňkové sporty,“ popisuje Bárta současnou činnost. Tak to bude ještě týden a od pondělí 4. června nastává další fáze. „Budeme pracovat na hrubé síle, v lese nabírat vytrvalost a postupně zapojíme herní činnost,“ přibližuje tréninkový program Jiří Bárta. V červnu už mu bude pomáhat Marcela Krämerová, bude jeho asistentkou a zároveň povede starší dorostenky.

Další Slovenka ve Varech si ještě pod dívčím jménem Kalistová zahrála na olympiádě i dalších šampionátech, z mistrovství Evropy má stříbrnou medaili. Ve Zlíně naposledy vedla třetiligové ženy. Po měsíční dovolené zahájí karlovarské basketbalisty druhou část přípravného období 2. srpna. „Začneme testy, bude pokračovat nabírání fyzické kondice a potom herní příprava.

Její součástí budou přípravné zápasy a turnaje. Karlovarákům bychom se měli představit v sobotu 11. srpna s národním týmem Holandska,“ dodal trenér Lokomotivy Jiří Bárta.