Kromě bodíků, které je přinejmenším na jeden den vynesly do horní půlky tabulky na 6. místo, si karlovarští basketbalisté připsali i prolomení několikaleté tradice. Od roku 2010 totiž ve vzájemných soubojích vyhráli vždy domácí.

SKB Strakonice 72
Thermia K. Vary 78


„Hráli jsme účelný basket přes celé hřiště a s tím měl soupeř problém. Mysleli si, že když nás přijelo jen sedm, že nás vymažou, a my přitom vyhráli stylem start – cíl," neskrýval hrdost nad výkony svých svěřenců vedoucí A mužstva Thermie Viktor Kempf.


„Kluci předvedli perfektní kolektivní výkon, který okořenili několika parádními akcemi. Jirka Slavík třeba předvedl osm smečí, z toho dvě z nahození, akcí zápasu ale byl Hálův únik a zadovkou naslepo náhra Slávovi na smeč. Tomu tleskala celá hala," rozplýval se nad parádičkami karlovarských forvardů Viktor Kempf, který ve Strakonicích byl jako vedoucí mančaftu, trenér i kouč zápasu.


„Jeli jsme tam bez trenéra, který dostal distanc na čtyři utkání, ale kluci to zvládli. V rolích hecířů vynikli zejména Pešek a Jindra, docela to fungovalo," uzavřel svoje ohlédnutí za slavnou výhrou Viktor Kempf.


Nejlepší střelci Thermie: Slavík 24, Hála 15, Pešek 13, Polák 10. Po čtvrtinách: 12:20, 31:33, 46:58.