Zlepšení výkonu, které naznačily výsledky posledního dvojkola II. ligy, chtějí basketbalisté Thermie potvrdit o nadcházejícím víkendu. Poté, co před dvěma týdny porazili písecké Sršně a žižkovské Sokoly, si teď brousí zuby na Sokolov.

„Na derby se Sokolovem se velmi těším. Zápas má svůj specifický nádech, všichni se známe, většina kluků z obou týmů jsou mimo hřiště kamarádi, ale v zápasech si nedají nic zadarmo. Na derby se Sokolovem také tradičně chodí nejvíc diváků, takže bude postaráno i o bouřlivou atmosféru,“ slibuje si karlovarský trenér Tomáš Kempf.

„Budou tu určitě emoce, a tak jediné, z čeho mám trochu obavy, jsou rozhodčí. Pokud oni to ustojí a udrží oba mančafty na uzdě, pak se můžeme těšit na jedny z nejhezčích zápasů sezony,“ věří kouč Thermie a věří i svým svěřencům:

„Jsme teď na vítězné vlně, kluci jsou v dobrém rozpoložení, mají hlavy nahoře. Budeme se snažit hrát co nejleší basketbal a potěšit naše fanoušky. Jediné, co nás může porazit, je naše hlava. Pokud do hry dáme srdce a pošlapeme na sto deset procent, pokud bude u nás větší vůle po vítězství než u Sokolovských, tak pak můžeme očekávat pro nás dobrý výsledek,“ burcuje karlovarský kouč.

Pokud je něco, co by v derby viděl opravdu nerad, tak je to zranění některého z hráčů. „Mrzelo by mě, kdyby se komukoliv cokoliv stalo, ať už od nás, nebo z týmu soupeřů. Vím, jak je to nepříjemné nejenom pro hráče samotné, ale pro celý tým i pro trenéra. Tak tedy ať tohle se nám vyhne,“ přeje si Tomáš Kempf a svému protějšku ze sokolovské lavičky vzkazuje: „Těšíme se na vás, Lukáši Šnoble!“

Derby BK Sokolov – Thermia Karlovy Vary se hraje v Sokolově v sobotu od 18:00, odveta ve Dvorech v neděli od 13:00 hodin.