V sobotu navečer před početnou návštěvou svých fanoušků po skvělém kolektivním výkonu porazili vedoucí tým druhé ligy.

Thermia Karlovy Vary 100
SKB Rokycany 90

Karlovarští se v prvním letošním zápase představili, v této sezoně snad poprvé, v plné síle, na lavičce pomalu nebylo kam si sednout. Do svého soupeře se pustili bez zbytečného respektu a lídr soutěže se nestačil divit.

Skóre otevřel v prvních vteřinách zápasu Gargula a od té doby Thermia až do závěrečné sirény tahala za delší konec provazu a rozdíl ve skóre utěšeně narůstal. Ve 2. minutě zvyšoval Halada první trojkou zápasu na 8:2, po první čtvrtině vedla Thermia o 11 bodů a plus minus desetibodový náskok si udržovala po celé utkání.

Hosté samozřejmě nedali svou kůži zadarmo a ve vyrovnaném duelu se několikrát přiblížili na dostřel, ale domácí pokaždé našli sílu odstup opět navýšit.
Bylo na co koukat, diváky poprvé roztleskal v závěru poločasu parádním kouskem Jirka Slavík a naposledy půl druhé minuty před koncem Pešek, když úspěšným trestňákem dovršil „stovku“. Nechyběly ani emoce, hosté na ně doplatili technickou za chování trenéra a domácí vyloučením Garguly, jinak ale rozhodčí udrželi celý duel v rámci fair play.

Body Thermie: Halada 28, Zolotarov 15, Horejš 14, Jiří Slavík 12, Gargula 11, Dufek 10, Hála 5, Slabý 4, Pešek 1. Trojky: 8:5 (Zolotarov 3, Halada a Dufek po 2, Hála). Fauly: 26:29. TH: 37/21 – 31/23. Čtvrtiny: 29:18, 22:26, 30:22, 19:24.