Středa 4. ledna bude prvním hracím dnem Excelsior ŽBL nového kalendářního roku. Od 17:30 hodin se na palubovce haly v Jízdárenské ulici střetnou basketbalistky BK Lokomotivy Karlovy Vary se soupeřem, jenž je o dvě místa v tabulce výše. Přesněji to bude výběr BK Czech coal Aldast Strakonice.


„Jihočeský tým, vedený bývalou trenérkou Lokomotivy Marcelou Krämerovou, má sice úzký, ale velmi zkušený kádr, složený kolem stávajících nebo bývalých reprezentantek Šrabalové, Uhrové a Křížové. Porazit jej nebude vůbec nic lehkého, obzvláště když se kolem našeho týmu opět objevují odchody, nemoci a zranění,“ poznamenal na úvod manažer Lokomotivy Roman Maleček, jenž své svěřenkyně nepodceňuje.

O tom, že se klub dohodl na ukončení smlouvy s italskou reprezentantkou Martinou Bestagno na sklonku minulého roku, jsme již informovali, bohužel v tom samém období došlo k opětovnému zranění kolene Markéty Klečkové, zdravotní problémy se nevyhnuly Martině Vážanové a Adéle Řeháčkové, které se do povánoční přípravy vůbec nezapojily. „Tento fakt je velice nepříjemný a rozhodli jsme se ho co nejrychleji vyřešit,“ přidal Roman Maleček.

Vedení basketbalového klubu rozhodlo doplnit tým na druhou polovinu soutěže. Proto by se měla v kádru prvního družstva od 4. ledna na testech objevit čtyřiadvacetiletá, 180 cm vysoká hráčka z americké Philadelphie Erica DiClementine. „Pevně věřím, že bude pro náš klub přínosem a dokáže zapadnout do koncepce naší hry,“ pokračuje Maleček.

Strakonice se prezentují důraznou a důslednou hrou v prostoru pod košem. „Mají na to typově správné hráčky. Naše děvčata budou muset na palubovce odvést maximum a doufat, že budou mít i trochu štěstí. Pokud se všechny aspekty sejdou, tak si myslím, že bychom mohli uspět a získat další body do tabulky,“ doplnil Roman Maleček na závěr svých předzápasových prognóz.