„Již jen týden zbývá po měsíčním basketbalovém půstu a odpočinku do zahájení přípravy družstev našeho klubu na novou a možná také přelomovou sezonu,“ vysvětloval na úvod generální manažer karlovarské Lokomotivy Roman Maleček.

Ve skončené basketbalové sezoně, která přinesla relativní úspěch ženského karlovarského A družstva žen a také žákovských družstev, byl na programu také výkonnostní ústup v dorosteneckých kategoriích. „Pro nás to bylo nepříjemné zjištění, že pokud se nepodaří klubu sehnat generálního partnera, bude muset v dohledné době z důvodu stále se snižujícího přílivu financí zřejmě hodně zeštíhlit svůj provoz,“ smutnil Maleček. A dobře ví proč. Zeštíhlené finance by se dotkly razantně zejména basketbalové líhně karlovarského klubu.

„Museli bychom omezit možnost vychovávat desítky nových adeptek basketbalu. Je to hodně smutné, jelikož Karlovy Vary patří stále mezi ženskou basketbalovou špičku, z její líhně se vyklubalo mnoho hráček evropského formátu a reprezentantek,“ míní Maleček.

I díky tomu se mohou Karlovaráci těšit na premiérové mistrovství světa žen v basketbale, které bude lázeňské město hostit. „Věříme a pevně doufáme, že většina Varáků tohle ocení,“ přeje si manažer Lokomotivy.

V KV Areně se tak v největší sportovní akci, která kdy do Karlových Varů zamířila, představí nejlepších šestnáct reprezentačních družstev světa, konkrétně z USA, Austrálie, Brazílie, Ruska, Francie, Španělska, Řecka, Argentiny, Kanady, Číny, Jižní Koreje, Japonska, Běloruska, Senegalu, Mali a samozřejmě České republiky.

„Právě proto však naše vedení prozatím nehází flintu do žita. Doufáme, že senámpodaří přece jen přesvědčit podnikatelské prostředí v lázeňském městě o tom, že se do ženského basketbalu v Karlových Varech vyplatí investovat,“ uzavřel Maleček.