Touto porážkou definitivně přišly o možnost postoupit do play-off a soutěž už mohou v poklidu pouze dohrát. „Bohužel, i když jsme měli utkání velice dobře rozehrané a po třech čtvrtinách jsme nad Slovankou vedli, tak jsme v samém závěru propadli a nakonec prohráli," povzdechl si manažer Lokomotivy Roman Maleček.

Utkání se lámalo v poslední desetiminutovce, kterou Lokomotiva prohrála 15:26. „První tři minuty jsme dali pouze jeden bod. Slovanka naopak deset a tím nám odskočila a šla do vedení. Nakonec si utkání pohlídala a došla si pro vítězství. Naše děvčata zápas nezvládla především po psychické stránce. To se nám v sezoně stalo již po několikáté," pokračoval Maleček.

V neděli se na palubovce haly Lokomotivy hraje další zápas. Tentokrát se v lázeňské metropoli od 18 hodin představí celek Strakonic. „Oběma soupeřům už o nic nejde. Jak my, tak i Strakonice už nemohou postoupit do play-off a jistojistě se vyhnou i baráži. Rozhodli jsme se tak dát příležitost mladým hráčkám, které dostanou v utkání prostor. Jinými slovy, už teď se začneme připravovat na další sezonu," přidal manažer karlovarského klubu.

To ovšem neznamená, že Lokomotiva do utkání nastoupí odevzdaně. „Chceme se v posledních zápasech s diváky rozloučit co nejlépe a poděkovat jim za přízeň v celé sezoně. To znamená, že chceme vyhrát," uzavřel Maleček.