Hráčky Karlových Varů měly po dvou domácích vítězstvích blízko k ukončení série už v sobotu. V Táboře ještě krátce po poločase vedly, ale nakonec s nejhorším týmem základní části prohrály 56:62. „V první půli jsme sice nehráli nijak excelentně, ale domácí byli nervoznější. Ve druhé začali víc bojovat a běhat, my na to nebyli schopni reagovat, nebyli schopni dát koš. Tábor vyhrál bojovností, bylo to velké zklamání,“ uvedl karlovarský manažer k první porážce v barážové serii. Souhlasí s tím i nejlepší hráčka Lokomotivy Lenka Větrovcová. „Měli jsme náskok a ten neudrželi. Nevyšla nám třetí čtvrtina.“

Hrát se proto muselo ještě jednou. „Vyříkali jsme si to,“ objasňuje Maleček nápň sobotního večera. I hráčky byly zklamané. „Nechtěli jsme už serii natahovat, chtěli jsme vyhrát aby se už ve Varech nehrálo.“ doplnila Větrovcová.

Ve čtvrtém utkání Jihočešky podlehly favoritu 61:74. Táborské basketbalistky sestupují po jediném roce v nejvyšší soutěži. V neděli si hostující celek vybudoval rozhodující náskok v druhé čtvrtině, kterou vyhrál o jedenáct bodů. „První čtvtina vcelku vyrovnaná, potom jsme šli do vedení a to bylo natolik jednoznačné, že od poloviny utkání nebylo co řešit. Rozhodla naše větší útočná aktivita a rozložení střelby na celý tým. Projevila se naše basketbalová kvalita,“ pochvaluje si Maleček. Stejná nálada byla i na lavičce. „Nechtěli jsme dopustit sobotu. Naštěstí se na nás ve třetí části nedotáhli, naopak my rozdíl natáhly až na dvacet a náskok udržovali,“ říká Lenka Větrovcová.

Nakonec se tedy liga v Karlových Varech udržela. „Zvítězili jsme sami nad sebou. Já po dlouhé době usnul jako mimino, ani jsem si nemusel dát pivo,“ oddechl si karlovarský manažer. Hluboce si oddechli také hráčky, byly rády, že mají po sezoně. „Byla dlouhá, hráli jsme několik soutěží, byla nejvyrovnanější co pamatuji, vždyť až poslední kolo dlouhodobé části rozhodlo o naší účasti v play out. Baráž jsme naštěstí zvládli.“ doplnila Lenka Větrovcová.

Nic to ovšem nemění na tom, že tato sezona byla nejhorší v novodobé historii klubu. Aby se neopakovala, už se pracuje na přípravě další. „Tento a příští týden provedu pohovory s hráčkami a realizačním týmem, tak abychom měli na začátku června konsolidovaný kádr a začali přípravu na další sezonu.“ dodává karlovarský manažer Roman Maleček.