Po dvou těžkých porážkách na půdě soupeřů, v Domažlicích 103:72 a v Plzni 118:85, čeká basketbalisty karlovarské Thermie víkend na domácí půdě. Vzhledem k jejich postavení v tabulce na třetí příčce odspodu to bude víkend pěkně těžký.

V sobotu přijedou do Dvorů písečtí Sršni, se kterými se Thermia ve II. lize potkává už od roku 2004. S výjimkou ročníků 07/08 a 09/10, kdy Písečtí vyhráli všechna vzájemná střetnutí, byli vždy úspěšní ti, co hráli doma, poslední vzájemné měření sil vyhrála letos v březnu Thermia 94:86.
Nedělní soupeř je co se vzájemných soubojů týká velká neznámá, Karlovarští se Žižkovem až dosud odehráli jediné utkání. Letos v září postoupila Thermia přes Žižkov v Českém poháru, když v Praze vyhrála 85:92, v lize spolu ještě nehráli.

Zatímco papírově jdou Karlovarští do víkendových mistráků v roli mírných favoritů, jejich trenér to zdaleka tak optimisticky nevidí: „Nečeká nás nic jednoduchého, budeme hrát spíš než proti Písku a Žižkovu proti sobě samým. Nejsme v herní pohodě. Nemáme vůdce. Nemáme hrdiny. Naše hra není soupeřům vůbec nebezpečná. Nemáme bojovníky,“ přiznává problémy v týmu Tomáš Kempf.

Vyhlídky ale nejsou zase tak úplně černé: „Budeme mít naštěstí dvě posily, sparťané Gargula a Halada slíbili pomoc a já věřím, že pomohou celý tým konečně vyburcovat k pořádnému výkonu, od kterého bychom se mohli odrazit. A pokud se povede udělat licence, tak snad nastoupí Angličan Simil Turay, který by nám rovněž velice pomohl. Ale hlavně mančaft se musí vzchopit, musí prostě poctivě šlapat, jinak to bude špatný,“ ví dobře karlovarský kouč.

Program na víkend
II. liga, 10. kolo (SO): Thermia – Sršni Sokol Písek (17:30), Sokolov - Žižkov, Rokycany - Strakonice, Beroun - Jindř. Hradec B, Kralupy - Loko Plzeň, Teplice - Domažlice; 11. kolo (NE): Thermia – Sokol Žižkov (11:00), Sokolov - Písek, Rokycany - Jindř. Hradec B, Beroun - Strakonice, Kralupy – Domažlice, Teplice - Loko Plzeň.