Výhra. V posledním domácím utkání nadstavbové části Excelsior ženské basketbalové ligy si připsaly hráčky karlovarské Lokomotivy ve sportovní hale na Jízdárenské hned dvě výhry.

Nejenže pokořily poprvé v sezoně VŠ Praha, a to vysoko 94:52, ale také si zajistily postup do čtvrtfinále ligové soutěže. V tom pak narazí na jednoho z basketbalových velikánů, USK Praha, nebo Frisco Brno.

O tom, s kým Lokomotiva vstoupí do ožehavé basketbalové série v rámci čtvrtfinálového play–off, se rozhodne o víkendu ve vzájemném utkání právě USK Praha a Frisca Brno.

Komplex z pražského družstva začaly karlovarské basketbalistky ničit od úvodních minut, když si postupně vytvořily několikabodový náskok, který se na konci první čtvrtiny vyšplhal na desetibodový rozdíl. Ten si udržely Karlovaračky díky precizní hře a střelbě i po druhé čtvrtině, po které na ukazateli skóre svítilo 40:30. Ve třetím dějství pomalu basketbalistky z Prahy rezignovaly a to byla voda na střelecký mlýn Lokomotivy, která si před závěrečnou čtvrtinou vytvořila šestadvacetibodový náskok. Závěrečná čtvrtina pak byla plně v moci karlovarských basketbalistek, které opět zůstaly jen kousek pod stobodovou hranicí.

V posledním kole nadstavbové části skupiny A2 se představí karlovarská Lokomotiva na jihu Čech, kde jí bude soupeřem družstvo Strakonic. Toto utkání začne v sobotu ve Stars Aréně od 17.00 hodin.

Lokomotiva K. Vary 94
VŠ Praha 52

Body: Magerčiaková 18, Hrabáková 17, Větrovcová 16, Eisnerová 12, Houdková 7, Paige 6, Muchová 5, Kučerová 5, Pospíšilová 4, Sedláčková 4 – Štěpánová 11, Vorlová 9, Nečásková 7, Brantlová 7, Kuthanová 6, Skutilová 5, Pudláková 3, Harapesová 2, Vyoralová 2. Průběh utkání: 19:9, 40:30, 71:45. Rozhodčí: Smetana, Egr. 2 body: 60/29:52/19. Trojky: 7/5:19/2. TH: 28/21:14/8. Doskoky: 40:39. Fauly: 20:18. Diváci: 200.
Další výsledky: Hradec Králové – Strakonice 78:62 (17:18, 34:33, 51:54). Nejvíce bodů: Ovsíková 20, Stará 19, Bartáková 12, Hartigová 10 – Reisingerová 15, Škrabalová 13, Uhrová 11; Valosun Brno – Pardubice 82:60 (29:19, 47:34, 67:43). Nejvíce bodů: Zrůstová 19, Svobodová 18, Vlková 11 – Ondřejová a Březinová po 10, Habětínková 9.