Basketbalové drama rozhodlo prodloužení

Karlovy Vary - Basketbalistky Lokomotivy zdolaly ve vyrovnaném utkání nejvyšší soutěže Strakonice 83:79.

15.11.2009

Do lázeňského města o víkendu zavítal BK Czech coal Aldast Strakonice a bylo se na co dívat. V rámci jedenáctého kola Ženské basketbalové ligy totiž potřebovali příchozí diváci kardiostimulátory. Utkání rozhodly Karlovaračky ve svůj prospěch až v nervydrásajícím prodloužení. Nakonec se radovaly z vítězství 83:79.

Domácí hráčky nastoupily do utkání s Jihočeškami v základní pětce DeHaven, Sedláčková, Magerčiaková, Větrovcová, Brantlová. Po první čtvrtině se radovaly z vedení basketbalistky Strakonic, které si do druhého dějství přenášely jednobodový náskok.

Ve druhé čtvrtině pak bylo na palubovce k vidění několik nepřesností, které se také promítly do bodového zisku obou družstev, když po druhé čtvrtině byl stav vyrovnaný 30:30. Do druhého poločasu lépe vstoupily Karlovaračky, které si do závěrečné čtvrtiny duelu vytvořily tříbodový náskok. Jenže ten hráčky Strakonic v závěrečné čtvrtině lehce smazaly a nakonec šly do tříbodového vedení ony. V závěrečných minutách však rozhodla o tom, že utkání dospěje do prodloužení úspěšnou trojkou domácí Magerčiaková.

V prodloužení se pak přiklonilo basketbalové štěstíčko ke karlovarskému družstvu, které si tak v ligové soutěži připsalo na své konto pátou výhru. Hráčky Lokomotivy se střetnou se stejným soupeřem i v úterý 17. listopadu od 17.30 hodin v hale na Jízdárenské, a to ve čtvrtém kole Českého poháru.

BK Loko K. Vary – BK Czech Strakonice 83:79 po prodloužení (68:68, 30:30)

Body: Magerčiaková 24, Brantlová 22, DeHaven 9, Borecká 8, Eisnerová 6, Sedláčková 5 – Johnová 16, Zmeková 16, Musilová 15, Reisingerová 10, Pilátová 3, Podskalská 1. Po čtvrtinách: 20:21, 10:9, 22:19, 16:19 – 15:11. Rozhodčí: Hošek, Vávrová. TH: 26/38:16/22. Fauly: 29:23. Diváci: 234.

15.11.2009 VSTUP DO DISKUSE

Futsal: Veteráni z Fut Fetu porazili mladíky karlovarské Slavie

III. třída: Sadov přestřílel tým Útviny a posunul se na druhé místo

Akční Vladař podpoří místní projekty stovkami milionů

Karlovarsko - Po několikaletém úsilí má Místní akční skupina (MAS) Vladař schválenou strategii komunitně vedeného rozvoje. Jde o moderní trend v podpoře rozvoje venkovských oblastí a využití principu plánování tak zvanou metodou Leader.

Bečovu se víkend nepovedl, inkasoval 20 gólů

Karlovarsko – Nepovedený víkend. Ten si ´užili´v okresním přeboru fotbalisté bečovského Slavoje, kteří měli na programu hned dvě utkání.