Kvůli nouzovému stavu však bude závod rozdělen nově hned do tří časových běhů. Akce je organizována jako registrovaný závod Českým atletickým svazem, na stadionu se tedy v jeden okamžik může pohybovat až sto třicet lidí, což zahrnuje závodníky a organizátory.

Start závodu bude tradičně na Smolnickém kopci v Chodově u Karlových Varů nad atletickým stadionem, závodní kancelář, kde bude prezentace devětadvacátého ročníku, start a cíl všech kategorií, pak na atletickém stadionu, vstup divákům na stadion nebude umožněn.

Vše tedy odstartuje první blok, který bude na programu od 10.00 do 10.50 a představí se v něm kategorie od nejmladších předžáků až po starší žákyně, pro které budou nachystány trasy o délce 480 až 920 metrů.

Druhý blok přijde na řadu v 11.30 hodin, kdy se představí v závodě na 1100 metrů mladší a starší žáci či žákyně. Poté bude následovat závěrečný, třetí blok, který bude zahájen ve 12.25 hodin, kdy se nejdříve vydají na trať 1800 metrů starší žáci a dorostenky a na trať 3500 metrů pak dorostenky, juniorky, ženy a veteránky, pro které to bude zároveň Memoriál Marcely Mikešové.

Ilustrační foto
Krajský přebor: V Nejdku bude v sázce druhé místo, dorazí Chodov

Vše pak zakončí ve 13.00 start závodu na trati dlouhé 5 200 metrů, kterou budou absolvovat junioři, muži a tři věkové kategorie veteránů.

Pro nejrychlejší závodníky a závodnice v jednotlivých kategoriích jsou připraveny hodnotné věcné ceny a medaile, dále pak pro dorost, juniory, muže či ženy také finanční prémie.