V posledním kole základní části sledge hokejové ligy si připsali hráči karlovarského SKV Sharks důležité vítězství. Na zimním stadionu v Ostrově totiž udolali hattrickem z hole kapitána Jiřího Bergera favorizovaný tým Pardubic 3:2.

Hodně vzruchu přinesla 12. minuta, kdy promarnil stoprocentní šanci kapitán Varů Jiří Berger, když mu parádně nabil zpoza branky Forgo, ale tvrdá rána z první šla pouze přímo do hrudi gólmana Pardubic Drahého.
O minutku později se již Karlovaráci radovali ze vstřelené branky. Postaral se o ni Berger, který si tak napravil střeleckou reputaci, když jeho střela z levého kruhu proplachtila pod lapačkou Drahého do branky soupeře.

Ve 21. minutě se osmělili i hosté, když pardubický Michal Geier ujel v oslabení do samostatného nájezdu, ve kterém přestřelil Machovu branku. O chvilku později pak vyzkoušel pevnost helmy pardubického gólmana tvrdou dělovkou Tomáš Berger. Ve 28. minutě se měl co otáčet pro změnu karlovarský brankář Mach, který však jak Michalcův, tak i Motyčkův střelecký pokus za svá záda nepustil.

Co se nepovedlo Pardubicím, povedlo se týmu Sharks. Ve 31. minutě Tomáš Berger našel přihrávkou z rohu svého bratra Jiřího Bergera a ten nadvakrát překonal jinak skvělého Drahého.

Pardubice si poté nestačily pořádně oddychnout a znovu inkasovaly. Ve 32. minutě Švec vyslal do sóla kapitána Bergera, který následně přebruslil Kubeše, kličkou kolem betonu obelstil i vyjetého Drahého a ranou do prázdné branky navýšil vedení svého týmu. Poté opět začali zlobit i hosté. Ve 34. minutě doslova vyhlavičkoval ze své branky puk po ráně Kubeše karlovarský brankářský mág Mach. Pardubice se přece jen nakonec branky dočkaly. Ve 37. minutě se Pavel Kubeš pustil proti přesile Hrbka a Jiřího Bergera. Dostal jen puk k levé Machově tyči, kde se ho brankář ve spolupráci s kapitánem Sharks pokoušeli dostat do bezpečí. Jenže kotouč se nakonec vykutálel do brankoviště, odkud pardubický kapitán nejsnadnějším gólem kariéry snížil.
A pro Karlovy Vary bylo ještě hůře. Ve 38. minutě se totiž hosté přiblížili na rozdíl jediné branky, když se po samostatném úniku radoval ze vstřelené branky Michal Geier. I přes závěrečný tlak již nezbyl Pardubicím na vyrovnání čas, a Karlovy Vary si tak připsaly na své konto veledůležité vítězství.

Sharks – Pardubice 3:2

Branky a nahrávky: 13. J. Berger, 31. J. Berger (T. Berger), 32. J. Berger (J. Švec) – 37. P. Kubeš (Motyčka), 38. M. Geier (P. Kubeš). Třetiny: 1:0, 0:0, 2:2. Rozhodčí: Fagan, Mikeš. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 50.
SKV Sharks Karlovy Vary: B. Mach – J. Berger, Hrbek, Janko, Lindák, Forgo, Očenášek, J. Švec, Nejedlý, Čolič, T. Berger, Schneider .
SHK Pardubice: Drahý – P. Kubeš, V. Buhr, Štěpják, M. Geier, Michalec, Chudomský, Horníček, Hýbner, Kolek, R. Buhr, Motyčka .