„Závod se tradičně uskuteční na in-line dráze okolo jezera Boden,“ připomněla místo konání za pořadatele Živé Sokolovsko Iveta Müllerová. Závodníci budou moci opět vybírat hned z několika tras, a to čtvrtmaratonu, půlmaratonu či orientačního závodu pro pěší a dogtrekaře. „V rámci čtvrtmaratonu, tak i půlmaratonu přijdou na pořad kategorie mužů či žen, dále pak canicross mužů a žen. Co se týče orientačního závodu pro pěší a dogtreku, měří pět kilometrů a během něj budou hledat závodníci body dle mapy,“ prozradila náplň závodu Müllerová.

Zájemci o účast na čtvrtém ročníku oblíbeného závodu se mohou registrovat online na webové adrese zivesokolovsko.cz, startovné činí 100 Kč. „Startovné mohou závodníci zasílat na účet 2701049084/2010, do poznámky pak musí připojit Meluzínka a také jméno a příjmení, po odeslání registrace a uhrazení startovného jim dorazí potvrzující e-mail,“ podotkla k registracím Müllerová, které budou uzavřeny v pátek 22. května.

Hned dvě chatové oblasti na Karlovarsku čekají na vodovod a kanalizaci. Jejich realizace není finančně jednoduchá, protože ne všichni zde trvale žijí, a proto je získání dotací hodně náročné. Lidé tak stále berou vodu z veřejných studní.
Kanalizace v chatových lokalitách závisí na dotacích

Vše odstartuje v neděli 24. května registrací, která bude na pořadu v 9 hodin, v 11 hodin pak bude následovat start závodů.

V rámci závodů se mohou účastníci těšit památeční button či perníkovou medaili nebo diplom, který bude k dispozici ke stažení po akci na facebooku Živé Sokolovsko.

„Pro vítěze jsou připravené medaile, diplomy a ceny dle možností sponzorů,“ dodala závěrem Müllerová.

Světová triatlonová špička  i letos zamíří do Karlových Varů, kde se představí od 11. do 13. září, a fanoušci se opět mohou těšit na špičkovou triatlonovou podívanou. Ilustrační foto.
Světový pohár v triatlonu v lázních přesunut na září