Mezi mílaři dosáhl na skvělé devatenácté místo Pavel Procházka z AK Sokolov. V kategorii juniorů se pak probojoval do elitní desítky Jan Šebo z SKP Union Cheb, který skončil na deváté příčce. „Oba závodníci se s tratí poprali na jedničku a zaběhli velmi dobrý závod,“ chválila si vedoucí krajské výpravy Lucie Markusková.

V rámci závodu se uskutečnilo finále Běžeckého poháru mládeže krajských výprav. Štafety složené ze dvou chlapců a dvou dívek bojovaly na stejné trati 4x 1 km. V kategorii dorostu si běžci ve složení Radek Sochůrek, Eliška Kučerová, Hanka Opichalová a Karel Lachout doběhli pro deváté místo. Stejné umístění si připsala na svůj vrub štafeta starších žáků, ve které se představili Jakub Staněk, Tereza Lachoutová, Anna Reichová a Petr Klíček.

close Běžci z Karlovarského kraje se na 'přespoláku' neztratili. info Zdroj: Lucie Markusková zoom_in Běžci z Karlovarského kraje se na 'přespoláku' neztratili. Poté přišla na pořad štafeta mladšího žactva, která ve složení Hugo Macháček, Michaela Buršíková, Dominik Jirsa a Carla Bašistová zakončila závod na senzačním třetím místě. „Připravená trať byla velmi náročná, ani ne tak svým profilem, ale povrchem trati, který se během předešlého dne a noci před závodem stal bahništěm, a na začátku i se sněhovou pokrývkou,“ připomíná náročné podmínky během závodu Markusková.

„Postupně se během dne trať stávala ještě více náročnější po jednotlivých bězích,“ upozorňuje šéfová výpravy. „Všem závodníkům patří poděkování za nasazení a pohodovou atmosféru během společné výpravy až do Valašského Meziříčí, mezi dětmi to klapalo na jedničku, poděkování patří i trenérům za přípravu závodníků,“ dodává závěrem k vystoupení běžců na MČR Markusková.