První soutěžní den obstaraly ve Vysočina Aréně sprinty klasickou technikou. V kategorii žen hájila barvy klubu ze západu Čech česká reprezentantka Petra Nováková, která skončila na trati dlouhé 1400 metrů na malém pódiu, tedy pátém místě.

V mužích pak měl Slovan želízko v ohni v podobě Ondřeje Černého, kterému se však tentokrát nedařilo a svou cestu ukončil na trati 1500 metrů již v semifinálové rozjížďce.

Naopak dařilo se karlovarské omladině, když v kategorii dívek U16 zaznamenala na trati 1100 metrů třetí nejrychlejší čas Anna Peřinová, která tak získala pro Slovan bronzovou medaili. V téže kategorii pak skončila na šesté příčce její kolegyně Zuzana Študlarová.

Další medailový zisk pro klub z lázeňského města pak urval v kategorii starších dorostenců U19 Daniel Hozák, který skončil na trati dlouhé 1250 metrů na skvělém druhém místě a dosáhl na titul vicemistra republiky.

Druhý den mistrovství republiky pokračovalo distančními závody klasicky, které byly pro barvy Slovanu více než povedené. Půlené čtvrté místo si vyjely na trati, která měřila čtyři kilometry, v kategorii mladších dorostenek Zuzana Študlarová a Anna Peřinová, když k tomu pak přidala šestou příčku ještě Linda Zatloukalová.

close Daniel Hozák, LK Slovan Karlovy Vary. Ilustrační foto. info Zdroj: Daniel Seifert zoom_in

Starší dorostenci, kteří absolvovali 7,5 km, pak medailovou sbírku klubu z Krušných hor ještě notně vylepšili, když na titul vicemistra dosáhl Filip Štecher a bronz pak v téže kategorii ozdobil výkon Daniela Hozáka. Následně sobotní medailové žně Varáků vyšperkovaly hned dva mistrovské tituly.

První měla na svědomí na pětikilometrové trati v kategorii žen Petra Nováková, druhý pak v kategorii juniorů Kryštof Zatloukal, který navíc v kategorii mužů obsadil skvělé páté místo, když skončil těsně za favorizovanou čtyřkou.

Tím se rozrostla sbírka medailí v podání Slovanu po dvou dnech na šest medailí, z čehož dvě byly zlaté, stejný počet stříbrných a bronzových.

V neděli pak uzavřely mistrovství závody volnou technikou s hromadným startem, které se jely na tratích od pěti do patnácti kilometrů a přinesly Slovanu další tři velké radosti, jež se nesly v duchu mistrů republiky. O první se zasloužil starší dorostenec Daniel Hozák, který uspěl v dramatickém závěru na distanci deseti kilometrů, k tomu pak přidal páté místo Filip Štecher.

Druhý pak měl na svědomí Kryštof Zatloukal v kategorii juniorů, když zvládl nejrychleji trať o délce patnácti kilometrů, a na účet si tak připsal druhý mistrovský titul na republice.

Na stejný počet mistrovských titulů dosáhla i Petra Nováková, která ovládla kategorii žen v závodě na deset kilometrů. Suma sumárum, celkově posbírali slovaňáci na mistrovství ve Vysočina Aréně pět zlatých, dvě stříbrné a dvě bronzové medaile.