Karlovarským barvám se na severu Čech dařilo, když dosáhly na pět cenných kovů, dvě zlata si připsal na účet Kryštof Zatloukal, jedno pak Filip Štecher, který k tomu přidal ještě bronz, a výčet medailových zisků uzavřel stříbrem Daniel Hozák.

Český pohár tradičně zahájil sprint volnou technikou. Malé pódium si v něm vyjel na trase 1200 metrů v kategorii dorostu U16 Tobiáš Košina, který skončil na šestém místě.

Dobojováno. Devatenáctý ročník Zimního běžeckého poháru Kadaň, který letos pořádal v době koronavirové za přísných dodržování vládních nařízení běžecký klub F-C Kadaň 
v čele s Čeňkem Filingrem, udělal o víkendu za sebou definitivní tečku, kterou tradičně
FOTO: ZBP Kadaň: Tečku udělal za 19. ročníkem dvojboj. Běžeckým králem Zbuzek

Další umístění na pódiu přidal do sbírky Slovanu v kategorii staršího dorostu Daniel Hozák, který skončil těsně pod pod bednou, na čtvrtém místě. Do elitní desítky se pak svým výkonem probojoval ve společné kategorii dospělých a U20 Kryštof Zatloukal, který skončil na desáté pozici.

To druhý den, kdy byl na pořadu intervalový závod volnou technikou, byl pro slovaňáky mnohem příznivější. V kategorii staršího dorostu urval cenný triumf Filip Štecher, který nechal za svými zády i největšího favorita, jabloneckého Jiřího Tuže.

Skvělý výkon Varáků pak podtrhl pátým místem v téže kategorii Daniel Hozák. Skvělé čtvrté místo pak obsadil v kategorii mužů Kryštof Zatloukal, který skončil na distanci 11 200 metrů na čtvrtém místě, což mu jako bonus zaručilo triumf v kategorii juniorů. Pohárové bitvy pak třetí soutěžní den uzavřel závod s hromadným startem, který se jel klasicky.

V kategorii mladších dorostenek se probojovalo na trati dlouhé 4300 metrů do elitní desítky hned trio závodnic v trikotu Slovanu, když se v cíli seřadily za sebou, osmá skončila Linda Zatloukalová, devátá Anna Peřinová a desátá Zuzana Študlarová.

V kategorii staršího dorostu U18, která měla naordinováno 10 750 metrů, dosáhl na druhé místo Daniel Hozák a skvělé vystoupení Varů v této kategorii podtrhl třetím místem Filip Štecher.

Tečku za Českým pohárem pak udělali muži a U20, kteří museli zdolávat trasu dlouhou patnáct kilometrů. Čtvrtý nejrychlejší čas si připsal na konto Kryštof Zatloukal, který tak opět po zásluze ovládl kategorii juniorů.