Na programu totiž bude již osmý ročník běžeckého závodu lázeňským centrem SpaRun Mariánské Lázně. Je nachystán pod taktovkou tří pořadatelů, Movomalu a AC Mariánské Lázně a města Mariánské Lázně.

Oblíbený a vyhledávaný závod lázeňským centrem, který vede po písčitých a asfaltových cestách v lázeňském městě, se letos odehraje v plném rozsahu, když navíc kapacita byla tentokrát zrušena.

Na běžce tak opět čeká nejen závodní, ale také bohatý doprovodný program, který bude k vidění nejen ve sportovním areálu Viktorie, ale také na kolonádě v Mariánských Lázních.

Vše tradičně odstartuje prezentace ve sportovním areálu, a to v 11 hodin. O necelé dvě hodiny později, přesněji ve 12.50, přijde na program slavnostní zahájení závodu a ve 13 hodin osmý ročník odstartují dětské závody na 400 m, 1000 m a 1400 m.

Ve 14 hodin přijde na pořad zlatý hřeb v podobě startu hlavního závodu na 6,4 km, kdy dle možností bude trasa ohraničena páskou a tam, kde to nebude možné, stejnobarevnými fábory a značením na silnici, chodníku. Na potřebných místech bude během závodu uzavřena doprava.

V 15.30 pak bude na programu slavnostní vyhlášení vítězů, ti se mohou tradičně těšit na velmi zajímavé a hodnotné ceny, například sudy piva, víkendové pobyty v luxusních hotelech, vouchery na nákup sportovního zboží a další. Malá odměna však čeká i na nejmenší závodníky, kteří se zúčastní dětských závodů.

Zájemci se mohou registrovat do 9. července na webové stránce závodu https://sparun-ml.wixsite.com/, startovné činí 100 Kč. Registrovat se však mohou i v den závodu na místě, kdy bude činit zvýšené startovné 200 Kč.

Děti, které se registrují do osmého ročníku závodu do 9. července, mají startovné zdarma, na místě v den závodu pak za symbolických 50 korun.