Pro účastníky jsou připraveny tři trasy – 65, 40 a 20 kilometrů, z nichž ta nejdelší disponuje bezmála dvoukilometrovým převýšením.

Start je jednou z dominant závodu. Stovky cyklistů vyrazí přímo z historického centra Karlových Varů, a to z Divadelního náměstí s typickou lázeňskou atmosférou.

Trať závodu je opravdu unikátní. Obě delší trasy se sítí klikatících se vycházkových pěšin vydají na všechny přilehlé kopce města, jako je Výšina přátelství se známou rozhlednou Diana, Jižní vrch s vyhlídkou Karla IV., Doubskou horu a Vítkův vrch. Nevynechají ani průjezd novou oborou Linhart.

Účastníky na trasách A a B čeká několik techničtějších sjezdů – první nedlouho po startu z Diany, následuje Čapkova stezka a při návratu do města sjezd z Černé Marie nad hotelem Richmond, přezdívaný místními „lanýžovka“. Áčkaři a béčkaři se sedmnáct kilometrů před cílem také osvěží v brodu řeky Teplá, která mimo jiné protéká kolonádou a podél hotelu Thermal, který hostí například Karlovarský filmový festival.

Nejdelší trasa A vyvede závodníky mimo Karlovy Vary průjezdem obcemi Kolová a Pila v prostoru mezi karlovarským letištěm a přehradou Stanovice. Typické lázeňské pěšinky vystřídají lesní cesty a stezky, polňačky s květy vrcholícího léta a výhledy na nedaleký vojenský prostor Doupov či zříceninu hradu Andělská hora. Při návratu z nejvzdálenějších míst trasy a objezdu letiště je pak čeká průjezd mimořádně fotogenickým – touto dobou kvetoucím – vřesovištěm.

Cíl je naplánován u hokejové KV Arény, kde se odehrají i dětské závody. Děti si tradičně zasoutěží o ceny z hračkářství Pompo a poté je pro ně připravena tombola.

Akce je současně zařazena do prestižní nejvyšší domácí soutěže ŠKODA AUTO Český pohár v maratonu.

Tombola čeká i na dospělé účastníky. Hlavní cenou je kávovar Segafredo a cyklistické balíčky WeLoveCycling.cz.

Do závodu se můžete přihlásit online do 17. srpna. Podrobné informace o závodě včetně registrací na jednotlivé závody naleznete na stránce závodu: www.iprimacup.cz.