Jaro definitivně začíná už tuto sobotu 23. března. Oslavy jeho příchodu proběhnou, i kdyby mrzlo, až praštělo, a z nebe padaly trakaře, v podobě prvního ze čtyř závodů jarní série Jarní Bahno 2013. Seriál, který už tradičně otevírá karlovarskou cyklistickou sezonu, se letos jede už podvanácté, a protože se v minulých letech stoprocentně osvědčil, není nejmenší důvod jeho podobu měnit. Skládá se ze čtyř závodů, z nichž první tři jsou vypsány jako klasické cross country s hromadnými starty a závěrečný, čtvrtý je vypsán jako MTB časovka jednotlivců.


Zahajovací závod se jede už tuto sobotu na standardním okruhu v lesním prostoru nad Tuhnicemi, se startem a cílem u srubu Rybářská bašta u rybníčku asi půl kilometru od výletní restaurace Linhart. Účastníci zde mohou počítat s rychlou a dynamickou tratí, ideální na rozjezd na začátku sezony. Okruh dlouhý 7,2 km, s převýšením 160 metrů je společný pro všechny kategorie kromě nejmenších dětí, pro které jsou připraveny extra závody na krátké trati.
Přihlášky a prezentace na místě startu od 9:30 a nejpozději půl hodiny před startem vlastní kategorie. Držitelé MTB licence ČSC jsou povinni startovat v kategorii Elite, nezletilé závodníky mohou přihlásit pouze jejich zákonní zástupci (rodiče, trenér).


Pořadí startů: 11:00 závod kadetů, kadetek, juniorek a veteránek nad 40 na 2 okruhy, 12:00 závod juniorů, žen do 29, mladších veteránek nad 30, veteránů nad 40, superveteránů nad 50 a tandemů na 3 okruhy, 13:30 závod dětí na krátké trati, 13:45 závod kadetů a kadetek na 1 okruh a 14:30 hlavní závod mužů do 39, mladších veteránů do 39 a mužů kategorie Elite na 4 okruhy. Vyhlašování výsledků na místě po dojezdu kategorie.
Další závody seriálu jsou na programu v sobotu 30. března XC na okruhu Tři kříže, v sobotu 6. dubna XC na okruhu letní kino a v sobotu 13. dubna MTB časovka na okruhu v Čankově. Bližší podrobnosti vždy v týdnu konání.