BK Lokomotiva na úvod extraligy nešťastně prohrála v prodloužení

Karlovy Vary – V úvodním kole basketbalové ŽBL hostily hráčky karlovarské Lokomotivy celek VŠ Praha. Nakonec však musela domácí děvčata skousnout porážku 83:87 po prodloužení.

24.10.2014

Ilustrační foto.Foto: Deník/Jan Čech

Začátek prvního extraligového utkání byl z obou stran hodně nervózní, přesto s postupem času se na palubovce Lokomotivy odehrával poměrně rychlý a agresivní basketbal, ve kterém měl karlovarský tým stále o něco navrch a tak první poločas skončil naším čtyřbodovým vedením.

„První poločas byl z našeho pohledu velice slušný. I v dalších dvou desetiminutovkách jsme měli více ze hry," poznamenal manažer klubu Roman Maleček.

Ve druhé části zápasu se karlovarskému týmu podařilo odskočit až na rozdíl 11 bodů a vše vypadalo i díky střelecké potenci Sáry Halazs (v utkání dosáhla na 30 bodů), že dotáhne utkání i přes neustálý odpor soupeřek z Prahy k vítěznému konci.

Ještě sedm vteřin před koncem zápasu vedla Lokomotiva o tři body. „Jenže místo taktického faulu necháváme střelkyni hostů Elhotovou vystřelit tříbodovou střelu, která tři sekundy bohužel končí v našem koši a prodlužuje se," nechápal Maleček, co se stalo, a jen mezi zuby prohodil: „Tohle jsou prostě ženský."

Začátek prodloužení byl ze strany domácích prostě zmar, tři ztráty míče a hosté vedli o sedm bodů. „Naše hráčky nesložily zbraně a pět sekund před koncem prodloužení to bylo jen o koš a sebraly soupeři míč. Bohužel ani jedna ze tří našich střel síťkou nepropadla a tak již jen 0,3 sekundy před závěrem faulujeme. Následují dvě úspěšné šestky soupeře a je tu smutný konec. Prostě nešťastná a hloupá porážka," povzdechl si Maleček.

Nicméně Lokomotivu během deseti dnů čekají další tři těžká utkání. Karlovarské hráčky musí na tuto porážku rychle zapomenout a pokusit se již v neděli zabodovat na palubovce v Mladé Boleslavi.

Basketbalová liga žen, výsledky 1. kolo
Karlovy Vary – VŠ Praha 83:87 po prodl. (18:16, 39:35, 60:54, 75:75). Nejvíce bodů: Halaszová 30, Blazejewská 19, Kušlitová 15, Ramirezová 12 – Pudláková 25, Nováková 20, Kar. Elhotová 13.

Valosun Brno – Nymburk 72:81 (13:20, 36:45, 52:55). Nejvíce bodů: Vlková 15, Joneosvá 13, Sedláková a Švrdlíková po 8 – Rolleová 22, Mišurová 18, Taylorová 15, Monroeová 13.

Strakonice – Ostrava 80:52 (17:18, 43:31, 63:45). Nejvíce bodů: Šujanová 21, Milliganová 18, Vrančičová 17, Kastaneková 14 – Hilliardová 10, Wilsonová a Allenová po 9.

Trutnov – IMOS Brno 67:71 (25:22, 37:38, 58:59). Nejvíce bodů: Ostarellová 17, Ovsíková 16, Pazderová 14, Mannová 10 – Smithová 19, Tetemondová 16, Stejskalová a Ailiová po 12, Mainclová 10.

Hradec Králové – Slovanka MB 87:77 (22:16, 50:39, 69:58). Nejvíce bodů: Zavázalová 19, Kuthanová 16, Křížová 11 – Simmonsová 14, Harapesová a Minarovičová po 13, Novotná a Buraová po 10.