„Velkou překážkou pro nás bylo počasí, které  se nakonec umoudřilo, a my tak můžeme hlásit, že se 18. ročník Blatenské desetihodinovky uskuteční," poukázal  hlavní organizátor František Fišer.


Závodit se tedy bude celkem ve čtyřech věkových kategoriích, a to muži 10 hodin, ženy 10 hodin, ženy 6 hodin a nově veteráni 10 hodin, na desetikilometrové trati v okolí Blatenského vrchu. Ta bude tradičně strojově upravena. „Započítává se ujetá vzdálenost, tedy počet okruhů, při stejném počtu ujetých okruhů rozhoduje čas dojezdu posledního kola," vysvětlil Fišer.


Uzávěrka trati je v 16.30 hodin, pro kategorii žen ve 12.30 hodin. Minimální ujetá vzdálenost v hlavní kategorii činí 50 km (pro zisk pamětní medaile).


„Do výsledkové listiny budou započítáni i borci, kteří závod ukončí dříve," upozornil organizátor. Společný start všech kategorií je naplánován na sobotu 16. února v 7.00 hodin u chaty u Fišerů.


Zájemci o netradiční lyžařský zážitek se mohou přihlásit již teď přes web (http://10hod.apolo.cz), případně mailem – 10hod@apolo.cz nebo přímo u pořadatele na tel. čísle: Pavel Fišer – 724 080 772. Startovné tak zůstává díky zájmu sponzorů lidové, a to pro všechny kategorie 200,– Kč. 


Výdej startovních čísel a první seznámení startovního pole se uskuteční v pátek 15. února po 19. hodině v hotelu Modrá hvězda v Horní Blatné. Přihlásit se však mohou zájemci ještě v sobotu do 6.30 hodin v prostoru startu.
„Chtěli bychom pozvat všechny fanoušky bílé stopy na závod, ve kterém mohou porovnat své dovednosti a výdrž s ostatními," láká na start širokou veřejnost Fišer.