„Závodit se bude celkem ve čtyřech věkových kategoriích, a to muži 10 hodin, ženy 10 hodin, ženy 6 hodin a dorost 6 hodin, na desetikilometrové trati. Ta bude tradičně strojově upravena," poukazuje ředitel závodu František Fišer.

Započítává se ujetá vzdálenost, tedy počet okruhů, při stejném počtu ujetých okruhů rozhoduje čas dojezdu posledního kola. Uzávěrka trati je v 16.30 hodin pro kategorie ženy, dorost ve 12.30 hodin.

„Minimální ujetá vzdálenost v hlavní kategorii činí 50 km (pozn. red. pro zisk pamětní medaile). Do výsledkové listiny budou započítáni i borci, kteří závod ukončí dříve," poznamenal Fišer.

Společný start všech kategorií je naplánován na 7.00 hodin u chaty u Fišerů. Zájemci o netradiční lyžařský zážitek se mohou přihlásit přes web (http://10hod.apolo.cz), případně mailem – 10hod@apolo.cz nebo přímo u pořadatele na tel. čísle: Pavel Fišer – 724 080 772.

I startovné zůstává díky zájmu sponzorů lidové, a to pro všechny kategorie 200,– Kč. Výdej startovních čísel a první seznámení startovního pole se uskuteční v pátek 14. února po 19. hodině v hotelu Modrá hvězda v Horní Blatné. Přihlásit se však mohou zájemci ještě v sobotu do 6.30 hodin v prostoru startu.