Cílem je přispět na výzkum poranění míchy a pomoci lidem na vozíku. Celá částka startovného připadá neziskové nadaci Wings for Life, která se tímto výzkumem zabývá. V jeden okamžik startují desítky tisíc běžců ve 35 městech po celém světě.

Závod je opravdu pro každého, ať už pravidelně trénujete, nebo maximálně dobíháte autobus. Cílová čára zde totiž neexistuje, každý si zaběhne jen tolik, kolik zvládne. Alternativou k cíli je tzv. Catcher car, tedy auto, které vyjíždí 30 minut po startu. Každý, koho auto předjede, v závodě končí. Wings For Life World Run.

Na startu potkáte i spoustu známých tváří. Stejně jako minulý rok v Bratislavě poběží například kajakář Vavřinec Hradilek. "Loni mě stíhací auto dostihlo po necelých 22 kilometrech, rád bych to letos dotáhl zase alespoň na ten půlmaraton . Je to závod se skvělou atmosférou, hromadou srandy s dobrou partou lidí a co je hlavní, má smysl," říká Hradilek.

Běžet pro ty, kteří nemohou, se rozhodli také skateboardista Maxim Habanec, biker Tomáš Slavík nebo snowboardistka Eva Samková. „Líbí se mi, že si v jednom závodě zasoutěžím společně se dalšími sportovci z úplně odlišných disciplín. Hecujeme se navzájem, kdo dá víc kilometrů, bude to sranda. Předchozích dvou ročníků jsem se zúčastnit nemohla, takže mě to teď čeká poprvé a moc se těším," říká Eva.

Bratislavský Wings for Life World Run startuje ve 13 hodin přímo v centru města, u nákupního centra Eurovea. Kdo se nemůže běhu zúčastnit přímo na místě, může využít Selfie Run. Ten do detailu nasimuluje mechaniku závodu, stačí si do mobilu stáhnout aplikaci Wings for Life World Run, přihlásit se, a dát si závod se stíhacím autem alespoň virtuálně. Ke stažení je zdarma přes iOS a Android.

Zdroj: RED BULL ZVE NA WINGS FOR LIFE WORLD RUN