Na velice dobře obsazený a stejně dobře připravený šampionát vyslali tříčlenný závodní tým, který beze zbytku naplnil očekávání.

Titul mistra republiky ve full contactu v polotěžké váze vybojoval v Chrudimi Dominik Popelka. „Ve finále svedl nelítostnou bitvu s favorizovaným Viktorem Beranem, který bojoval v domácím prostředí, a protože oba borci chtěli vyhrát, jelo se na doraz. Dominik nakonec vyhrál na body, ale zápas nezůstal bez následků. O dvě hodiny později se oba soupeři měli utkat podruhé, tentokrát v light contactu, ale k tomu už Viktor Beran pro zranění třísel nenastoupil a kategorii opět vyhrál Popelka, kontumačně," přiblížil největší úspěch svých svěřenců trenér drahovické centrály bojových sportů Rudolf Stránský.

Na šampionátu uspěl i jeho syn Richard Stránský, startující v těžké váze. „V prvním zápase narazil na obávaného Patrika Janoucha z Lovosic, kterého bez pardonu knockoutoval a šel dál. Ve finále na něho ale čekal o dvacet kilo těžší Jakub Bakeš z Jablonce nad Nisou, který bojoval velmi netradičním způsobem, něco jako buldozer, a bylo strašně těžké mu vzdorovat. Asi by nám pomohlo, kdyby se zápas prodloužil o jedno kolo, to ale pravidla nepřipouštějí, a tak je holt Ríša jenom vicemistrem."

Medaili, i když „jen" bronzovou, si z Chrudimi odvezl i třetí z drahovických bojovníků, v lehké váze startující Honza Kapr. V semifinálovém duelu sice na velmi dobrého Mohammada Jaffara  nestačil, ale v boji o třetí místo nad Zdeňkem Marelem z Mostu uspěl a došel si pro bronz.