Karlovarská Lokomotiva působí v nejvyšší basketbalové soutěži nepřetržitě třináct let, ale z výhry nad Žabinami z Brna se raduje vůbec poprvé. „Brno už není to, co bývalo. Mají stejně jako my poskládaný tým z juniorek a mladých hráček. Proto jsem hráčkám před zápasem řekla, že beru jedině vítězství. Klidně je po utkání na zádech odnesu do auta, ale musí dřít a bojovat," začala se ohlížet za zápasem trenérka Marcela Krämer.

A povedlo se. Její svěřenkyně vlétly na soupeře a po sedmi minutách hry vedly nad Brnem 20:2. „Nechápu to. Holky si na palubovce dělaly, co chtěly. Chvílemi mi připadalo, že si z trenéra hostí Bobrovského dělají v naší hale všichni srandu," kroutil užasle hlavou manažer Roman Maleček.Vynikající nástup nezaskočil jen soupeře, ale tak trochu také domácí hráčky.

„Podívala jsem se na tabuli a udivilo mě to. Když člověk hraje, tak se na skóre podívá jednou za čas. Vedení pomalu o dvacet bodů bylo přinejmenším hodně překvapivé. I proto jsme se možná v dalších minutách trochu stáhly," přidala rozehrávačka Karolína Malečková, která odehrála 38:03 minuty.
„Úvod zápasu se holkám povedl, protože zodpovědně bránily. Plnily přesně to, co jsem po nich před zápasem i během něj chtěla. Samy teď poznaly, že jsou schopny hrát vyrovnanou partii s každým soupeřem, až na USK, a je to jen o tom, že dělají to, co po nich chci na tréninku," přidala se trenérka Krämer.

Ve druhé desetiminutovce hosté z Brna přidali a začali náskok domácích stahovat. Podobně se vyvíjely i další části utkání a přišel hektický závěr, kdy se podařilo Žabinám dostat se na rozdíl tří bodů. „Jak už jsem řekla, oba celky jsou velice mladé, a když se rozhodují zápasy šestkami, tak to nemusí ustát a mohou se z toho složit. Nemají zkušenosti. Pořád na ně řvu: Nevadí, nevadí. Ale vnitřně to hrozně prožívám. Jsou chvíle, že se raději ani nedívám, jestli to tam padne. Strašné nervy," přiznává trenérka.

A slova trenérky potvrdila ústřední rozehrávačka Karolína Malečková. „Věděla jsem, že se bude faulovat, a jakmile dostanu míč, tak po mně půjdou a budu házet šestky. Měla jsem stažený žaludek. Navíc táta (pozn. red.: manažer Maleček) burcuje do mikrofonu diváky a oni tleskají a fandí. My to ale vůbec nemáme rády. Ještě více nás to znervózňuje," připojila s úsměvem.

A oslavy po senzační výhře? Na ty musela děvčata Lokomotivy zapomenout. „Jsme studentky a jdeme do školy, takže nic z toho nebude," dodala Malečková.