V minulé sezoně vyhrál Kašpar Olympiádu dětí a mládeže České republiky, kde bojovali snowbordisté ze čtrnácti krajů. Neztratil se však ani v Českém poháru, kde vždy stál na stupních vítězů. A tučným písmem se zapsal i do letošní sezony. „Na letošní sezonu se Dan připravoval velmi pečlivě a začal ihned po skončení předešlé sezony. Skvělé podmínky měl v okolí Božího Daru, kde nabíral především fyzickou kondici, když hodně využíval lesní cesty k běhání či jízdě na kole," vysvětloval na úvod trenér Jan Kašpar.


O prázdninách pak strávil božídarský snowboardový talent čtrnáct dní na ledovci v Rakousku, k tomu přidal dalších čtrnáct dní surfováním na oceánských vlnách ve francouzském Hosegoru.  „Na podzim se pak navrátil zpět na ledovec, kde zdokonaloval svou kontrolu nad prknem na větších skocích," poukazoval trenér.  V prosinci Dan Kašpar odstartoval svou závodní štaci, která zahrnovala převážně prestižní závody po celé Evropě, celkem jich absolvoval třináct.


Vše načal božídarský závodník ve Švýcarsku, kde vystoupal na stupínku vítězů na první místo. Pro mladého snowboardistu to byl velký impuls.  Poté si Kašpar vystřihl závody v Rumunsku, Itálii a ve Francii, kde se mu taktéž dařilo. A aby toho nebylo málo odjezdil Kašpar i Rakouský pohár, ve kterém tři závody vyhrál a získal od rakouské asociace pozvání na prestižní závody Austria Masters. Před velkým závodem v Rakousku si Kašpar odjel mistrovství České republiky, které vyhrál a stal se tak juniorským mistrem republiky pro letošní sezonu. Pak už přišel na pořad den D.


„Na závodech v Rakousku bral Dan v kategorii do osmnácti let v silné konkurenci skvělé páté místo," pochvaloval si kouč Dana a hned přidal: „Bylo nádherné z trenerské pozice pozorovat Danovy odjeté triky na tak velkých závodech. Poté následovaly dva závody v rodné zemi, kde byl sice dvakrát druhý, ale i tak jsme byli spokojeni, Dana totiž zajel jen jediný jezdec, který pocházel ze Slovinska," upozorňoval Kašpar. Třetího dubna zamířil mladý snowboardista  s českou reprezentací do osmnácti let na  světové finále do Ischglu.


„Tato série závodů se jede po celém světě a mohou v ní startovat jezdci jen do 18 let. Dan je dle odjetých závodů po Evropě na 37. místě na světě. V Ischglu jsme v průběhu zimy několikrát trénovali, a tak se Dan na finále moc těšil. Nakonec si odvezl velmi dobré třinácté  místo. Ale určitě mohlo být umístění o poznání lepší. Velkou zásluhu na jeho úspěších mají také sponzoři, kteří mu tak umožňují kvalitní přípravu i účast na špičkových závodech, ať už jsou to firmy Capita, Union, Deeluxe, Dragon,  Westbeach nebo Pow. Dále se pak podílí na úspěchu Dana i TJ Jáchymov či Karlovarský kraj, za což všem zmiňovaným patří velký dík, jelikož bez jejich podpory by to nešlo," pochvaloval si Danův trenér.

Úspěchy Daniela Kašpara

29. prosince 2012 – Slopestyle Glarus –  1. místo  kategorie do 16 let
4. ledna 2013 – Slopestyle Transilvania Rookie Fest –   2. místo  kategorie do 14 let  TTR**
12. ledna 2013 – Slopestyle  Schoneben  –  4. místo  kategorie do 16let
26. ledna 2013 – Slopestyle  Gargellen  – 1. místo  kategorie do 16 let, rakouský pohár  TTR*
2. února 2013 – Slopestyle  Hochkonig  – 1. místo  kategorie do 16 let, rakouský pohár  TTR*
9. února 2013 – Slopestyle  Avoriaz Rookie Fest  – 5. místo  kategorie do 14 let  TTR**
16. února 2013 – Slopestyle  Westendorf  –  1. místo  kategorie do 16 let, rakouský pohár  TTR*
22. února 2013 – Slopestyle  MČR Vítkovice v Krkonoších –    4. místo kategorie do 17 let  TTR**
1. března 2013  – BIG AIR  MČR  Klíny  – 1. místo  kategorie do 17 let  TTR**
9. března 2013 – Slopestyle  Westendorf  –  5. místo  kategorie do 18 let  TTR***
10. března 2013 – Volcom RAIL JAM  Paprsek  – 2. místo  kategorie do 15 let 
23. března 2013 – Slopestyle  Rejdice Rookie Fest   TTR** – 2. místo
7. března 2013 – Slopestyle  Ischgl Rookie Fest Finale  (A)  TTR*** – 13.místo (světové finále, účast   20 zemí)