Právě novohamerský rodák si připsal na konto ve dvou vystoupeních zcela rozdílné pocity. Zatímco ve třetím závodě se protrápil Novák kvůli zlomené holi k 58. místu, v tom čtvrtém si připsal na účet svůj první postup do semifinále sprintu v životě.

Už v kvalifikaci sprintu potvrdil svou výbornou formu, když vybojoval 9. místo. Skvěle obsazené čtvrtfinále rozjel z prvního místa, pak se sice propadl za Rusa Terentěva, ale v těsném fotofiniši za sebou dokázal udržet tak skvělé sprintery, jako jsou Ital Pellegrino a Švéd Svensson. „Jsem moc rád, že se mi už takhle na Nový rok podařilo prolomit bránu do semifinále,“ chválil si po závodě Michal Novák.

Michalu Novákovi patří po druhém závodě Tour de Ski průběžné 19. místo.
Tour de Ski: Novák i přes pád dosáhl na body

V semifinále se pak dlouho držel na třetím místě, po posledním stoupání ale začal sjíždět na stadion jako pátý a na této pozici také dojel do cíle.Celkově si tím zajistil 10. místo, které je pro něho nejlepším sprinterským úspěchem v životě. „Z výsledku jsem nadšený a rychle jsem si spravil chuť,“ narážel na předchozí nevydařený závod, ve kterém obsadil 58. místo.

„Od kvalifikace šlo všechno výborně, musím ale říct, že 9. místo překvapilo i mě samotného,“ přiznával v cíli. „Ve čtvrtfinále jsem se cítil super, všechno vycházelo tak, jak jsem si představoval. Pomohly mi i výborné lyže. Nakonec jsem bral i postup z druhého místa jako výhodu, protože jsem měl více času na odpočinek a také v něm byla nižší konkurence,“ upozorňoval Novák.

Ondřej Černý potvrdil v Drážďanech své sprinterské vlohy. O postup do semifinále ho však připravil pád. Czech Ski & Snowboard
Novák skončil v Drážďanech osmnáctý, Černý po pádu jedenadvacátý

„Rozjel jsem ho ze třetího místa a věřil jsem, že z něho půjde zabojovat o postup. V posledním kopci jsem ale zůstal zavřený za De Fabianim, ostatní začali zrychlovat a já bohužel neměl prostor nikam jet. Pak už nám pláchli ve sjezdu. Mrzelo mě, že jsem s tím nemohl už nic udělat, celkově ale převládá nadšení,“ uzavřel hodnocení úspěšného sprintu Novák.

Závěr Tour de Ski se tradičně uskuteční v italském Val di Fiemme, kde jsou na programu dva závody s hromadným startem. Dnes, tedy v pondělí 3. ledna, se pojede 10/15 km klasicky, o den později pak závodníky čeká ikonický výjezd na sjezdovku Alpe Cermis.