„Nad nabídkou jsem nemusel dlouho přemýšlet, jelikož Karlovarsko je úspěšný klub a já chci být v takovém klubu,“ poukazoval Bakiri, který se přesunul na západ Čech z Itálie z druholigového celku Pool Libertas Cantú.

„O Karlovarsku jsem slyšel již dříve, že patří k nejlepším týmům v české extralize. Navíc Karlovy Vary jsou hezké město,“ připomněl Bakiri, že před námluvy s Karlovarskem měl k dispozici potřebné informace.

V posledních dvou zápasech ČEZ extraligy naskočil albánský volejbalista do základní šestky Karlovarska a byly, z toho dvě výhry. „Já rád, vyhrávám,“ říká s úsměvem. „Vyhrávat je vždy důležité a dává to týmu morálku a motivaci tlačit se víc a víc,“ poukazoval Bakiri, který naposledy v duelu se Zlínem, které Karlovarsko vyhrálo 3:0 na sety zaznamenal pětadvacet bodů.

VK ČEZ Karlovarsko. Ilustrační foto.
Náročná šichta. Zlín neprodal svůj skalp lacino

Tím si výběr z lázeňského města udrželo místo mezi elitní čtyřkou. Ve čtvrtek 15. února však může pomýšlet na posun v tabulce, ale to nejdříve bude muset zvládnout náročný zápas na palubovce třetího Liberce, na který ztrácí právě tři body.

„Bude to těžký zápas,“ přemítá Bakiri před duelem na severu Čech. A není divu. Liberec nabírá v závěru základní části na síle, když do zápasu s Karlovarskem, které odstartuje v 18.00 hodin, půjde se čtyřmi výhrami v řadě v zádech.

„K zápasu musíme přistoupit plně soustředěni a být pozorní. Cílem je vyhrát a my tam jedeme bojovat o vítězství,“ doplnil k bitvě s Libercem Bakiri.

Španělský univerzál Angel Rodríguez Dosal zaznamenal proti Benátkám dvacet bodů.
Dosal zničil Benátky. Byl jsem nervózní, ale byly to dobré nervy, řekl po utkání