„Závodu se účastní 192 moderních gymnastek z různých koutů Česka, dokonce se přidaly i dvě z Chorvatska. Tak velký zájem nás opravdu překvapil,“ pochvaloval si velký zájem Jiří Herian, předseda pořádajícího klubu.

„Každá závodnice si připravila zjednodušenou sestavu, kterou byla schopná odcvičit doma v pokoji, obýváku či třeba garáži. Natočená videa jsme zpracovali a zveřejnili ve facebookové skupině Závody moderní gymnastiky. Kromě hodnocení odborných rozhodčích mohou v této skupině návštěvníci ´lajkovat ´závodnice, které se jim líbily, a budou tak navíc uděleny ceny veřejného hodnocení,“ přiblížil Herian kritéria závodu. A právě nápad karlovarského TopGymu se setkal s nebývalým zájmem.

„Během pouhých tří dnů se do skupiny aktivně přidalo přes 1700 členů, které vlastně můžeme považovat za diváky. Závodnice obdržely již více než 18 tisíc hlasů veřejnosti a další neustále přibývají,“ prozradil Herian.

„Tyto internetové závody tak co do počtu závodnic a zejména diváckého zájmu dalece překonávají ty opravdové, pořádané ve sportovních halách, a přibližují tak krásu moderní gymnastiky i mnoha lidem, kteří se doteď s ní neměli možnost seznámit,“ vypočítával úspěšnost projektu Herian.

Hlasování veřejnosti skončilo v pondělí 4. května, v úterý pak bylo na programu slavnostní vyhlášení formou videa zveřejněného ve facebookové skupině. Moderní gymnastky budou vyhodnoceny v celkem 25 věkových a výkonnostních kategoriích a uděleny budou i zvláštní ceny. „Nejmladší závodnici byly teprve tři roky a nejstarší pak sedmadvacet let.

„Jsme opravdu potěšení nejen velkým zájmem, ale hlavně pozitivními ohlasy, které nám chodí. Jsme hrdí, že i v nelehké době je možné vytvořit takový pozitivní projekt. Již připravujeme další kolo závodů, které proběhne v květnu obdobným způsobem, ale závodnice budou tentokrát cvičit své sestavy venku,“ upozornil na další závod v režii TopGymu Herian.

A tentokrát dostane závod punc mezinárodní, když se informace o Carlsbad HomeCupu rozšířila po sociálních sítích do celého světa.

„Jelikož se klasické závody moderní gymnastiky v hale nevejdou do počtu sta lidí, tak pokud krizová opatření více neuvolní, máme na červen dokonce připravený opravdový, plnohodnotný on-line závod,“ připomněl Herian. Více informací o závodech najdou zájemci a příznivci moderní gymnastiky ve facebookové skupině Závody moderní gymnastiky, kde naleznou například videa všech závodních kategorií a další informace.