Ve třicetičlenné výpravě trenéra reprezentace do 23 let Martina Koukala nechyběli ani dva reprezentanti karlovarského LK Slovan, Ondřej Černý a Kryštof Zatloukal. Černý, který je sprinterským specialistou, potvrdil své kvality hned při úvodním závodě, když z kvalifikace postoupil z páté příčky. Výborně si Černý vedl i ve čtvrtfinále, které se jelo ve vysokém tempu, a on si připsal druhé místo.

V semifinále už se ale na jeho výkonu podepsala únava, brzy odpadl z boje o postup a dojel poslední, když skončil těsně za elitní desítkou, na jedenácté příčce.

Druhý den, kdy byly na pořadu distanční závody klasickou technikou s intervalovým startem na patnáct kilometrů, se o velké překvapení postaral v kategorii mužů právě Černý, který dokončil závod na 21. místě.

„Největší překvapení je umístění Ondry Černého,“ pochvaloval si umístění karlovarského běžce na lyžích reprezentační kouč Martin Koukal.

O pět kilometrů méně pak měli na programu junioři, a i v této kategorii byly české barvy vidět, když Kryštof Zatloukal se svým výkonem probojoval do elitní dvacítky a bral skvělé 17. místo.

„V nejlepší dvacítce jsou Kryštof Zatloukal s Petrem Knopem, což jsou také velmi dobré výsledky,“ kvitoval Koukal umístění juniorů.

Vše pak vyvrcholilo stíhacími závody volně na 15 kilometrů. Černý, který šel do závodu z jedenadvacáté příčky, další překvapení nepřidal a zakončil závod na 39. příčce.

Svého klubového kolegu tak zastínil svým výkonem Zatloukal, který v kategorii juniorů obhájil svou sedmnáctou příčku a podruhé se probojoval do elitní dvacítky.