Do Brandýsa nad Labem, kde se šampionát o víkendu konal, přijely týmy Česka, Slovenska, Rumunska, Maďarska, Francie, Švýcarska, Polska, Irska, Německa, Rakouska a Ukrajiny, Afriku reprezentovali nohejbalisté z Tuniska a Mali, asijský světadíl borci z Jižní Koreje a počet účastníků na 15 zaokrouhlila reprezentace USA.

Výkonnostní úroveň jednotlivých účastníků byla značně rozdílná, řada z nich se do Brandýsa evidentně přijela učit. Jakousi „silnou šestku" tvořily týmy Rumunska, Maďarska, Švýcarska, Francie a především země bývalého Československa. Favoritem vůbec nejžhavějším pak byl tým České republiky, ve kterém si spolu s Radkem Pelikánem, Kubou Mrákavou, Pavlem Kopem, Ondrou Vítem, Lukášem Rosenberkem a Petrem Topinkou zahráli i karlovarští hráči Liaporu Jan Vanke a Karel Hron.

Češi na šampionátu odehráli šest utkání, která sestávala ze tří zápasů v pořadí singl, debly a trojice, a turnajem hraným podle mezinárodních pravidel jednodopadového nohejbalu prošli bez porážky se ztrátou jediného zápasového bodu. Ve skupině porazili postupně bez ztráty setu týmy Německa, Tuniska a Švýcarska a jedinou ztrátu utrpěli ve čtvrtfinálovém utkání s Francií, ve kterém Ondra Vít nenašel účinnou zbraň ke zdolání skvělého francouzského singlisty. Pak už to ale šlo zase jak na drátku, v semifinále naše reprezentace přejela bez ztráty setu Maďary a ve finále si až překvapivě hladce poradila se Slováky, kteří uhráli jediný set v deblech.

V sestavě, kterou poslal trenér Gulda do prestižního finálového souboje se Slováky, byli i oba Karlovaráci. Důležitý part sehrál Karel Hron, když v zahajovacím singlu zdolal ve dvou setech Kilíka a posadil tak český tým na koně. Dramatičtější byl souboj deblů, ve kterém Slováci Brutovský s Kilíkem a střídajícím Belkem sebrali Kopovi s Rosenberkem a střídajícím Plachým druhý set, ale ve třetím podlehli v koncovce 11:9 a Češi vedli 2:0. Celkové vítězství pak potvrdili výhrou v trojkách, do kterých proti Brutovskému s Bertkem a Hulínem poslal trenér Gulda sehranou sestavu Kopa s Pelikánem a Topinkou.

Ti po snadno vyhraném prvním setu ve druhém začali ztrácet dech a za stavu 1:4 pro Slováky se ke slovu dostal Honza Vanke, kterého Gulda poslal vystřídat Kopa. A karlovarský smečař svou příležitost nepromarnil, zkonsolidovaná česká trojka šla šňůrou šesti balonů v řadě do trháku 7:4 a o výsledku bylo rozhodnuto.

Čtvrtfinále: Rumunsko – Švýcarsko 3:0, Slovensko – Jižní Korea 3:1, Maďarsko – Polsko 3:0, Česká republika – Francie 3:1; semifinále: Česká republika – Maďarsko 3:0, Rumunsko – Slovensko 1:3; o 3. místo: Rumunsko – Maďarsko 3:0; finále: Česká republika – Slovensko 3:0 (singl 11:5, 11:8; dvojky 11:5, 7:11, 11:9; trojky 11:6, 11:8).
Konečné pořadí: 1. Česká republika, 2. Slovensko, 3. Rumunsko, 4. Maďarsko, 5. Švýcarsko, 6. Francie, 7. Jižní Korea, 8. Polsko, 9. USA, 10. Rakousko, 11. Ukrajina, 12. Německo, 13. Mali, 14. Irsko, 15. Tunisko.