České hráčky se před mistrovstvím Evropy dostaly na vítěznou vlnu, a do Francie tak vyrazí pozitivně naladěné. Umístění na turnaji však bylo pro trenéra Jana Bašného až druhořadé. „Výsledek nebyl až tak důležitý. Celý týden jsme mluvili o tom, že je důležitá hra, jakou jsme se prezentovali,“ říká trenér Jan Bašný.

Proti Švýcarsku, Chorvatsku i Slovensku předvedl český tým vždy jeden lepší poločas a druhý horší, pokaždé ale dokázal zápas dovést do vítězného konce. „Ve všech třech utkáních byly výborné momenty, ale také slabá místa. A těch se budeme snažit vyvarovat. Takže se budeme chtít zlepšit v určitých herních činnostech, víme, ve kterých, a máme na to týden,“ pokračuje kouč ženské reprezentace.

Do mistrovství vstoupí český tým v sobotu 1. prosince zápasem s Rumunskem. „Do té doby se zaměříme na zpřesnění a zjednodušení naší hry v postupném útoku a také na zónovou obranu 0-6, kde nám to také skřípalo a chyběla správná agresivita,“ plánuje Jan Bašný.

Ten o konečné nominaci rozhodl spolu se svými kolegy již po utkání s Chorvatskem. „Hurychová, Mučková a Dvořáková z těch dvaceti, které tady byly, nepojedou. Rozhodli jsme se, že odcestujeme s dvěma brankářkami, a pak jsme udělali tuto nominaci. Ale to jsme řekli hráčkám už po pátečním zápase,“ prozrazuje trenér.

Tomáš Bouda

Ticho jako v kostele bylo opět po roce v aule Západočeské univerzity v Chebu. Uskutečnilo se tu totiž další kolo prestižní dějepisné soutěže.
Studenti o naději i zklamání